• USD 39.6
  • EUR 42.2
  • GBP 49.4
Спецпроєкти

Латвія запропонувала ЄС вихід із кризи з українським зерном - заборонити російське

Латвія на законодавчому рівні заборонила імпорт російського зерна, тепер країна пропонує запровадити подібні обмеження на загальноєвропейському рівні

Pixabay
Реклама на dsnews.ua

Про це заявив міністр сільського господарства Латвії Армандс Краузе, передає "ДС" із посиланням на "Укрінформ". 

"Ми все ще просимо поширити на російське зерно та продовольчі товари європейські санкції. Латвія ухвалила національне законодавство, яке захищає нас від російського імпорту. Це не впливає на транзит до третіх країн, у тому числі до інших країн ЄС", — підкреслив Краузе.

Він додав, що все, що імпортується з Росії, може імпортуватися з України.

"І таким чином, ми підтримаємо Україну, а не допомагатимемо Росії підгодовувати її машину війни", — підкреслив Армандс Краузе.

Латвійський урядовець наголосив, що Спільна сільськогосподарська політика ЄС потребує уточнення, оскільки з часів її останнього перегляду у 2021 році багато змінилося, і наразі триває кровопролитна війна, яка багато чого змінює як у геополітичній ситуації, так і на ринку.

"Зараз ми маємо ці труднощі на польському кордоні. Ми повністю підтримуємо Україну. З точки зору Європейського Союзу, те, що відбувається на кордоні, не є зрозумілим. Ми маємо переконатися, що в нас є вільний рух товарів між країнами ЄС, і що ми не маємо заблокованих кордонів. Ми маємо швидко адаптуватися.Ми маємо діяти швидко", — підкреслив Армандс Краузе.

Як писала "ДС", 26 лютого посол України Василь Зварич заявив, що Польська влада та поліція повинна покарати винних у наймасштабнішому пошкодженні українського зерна.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua