• USD 41
  • EUR 44.7
  • GBP 53.2
Спецпроєкти

Лавров побачив у критиці Сталіна "прагнення послабити Росію"

Спроби виставити генсека СРСР Йосипа Сталіна головним лиходієм епохи мають на меті політично послабити Росію

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

З такою заявою виступив міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров в Волгограді, передає "ДС".

"Згадали Йосипа Сталіна, який ... всіма процесами повинен був керувати. Я абсолютно згоден з тим, що історію не можна чіпати. До речі, нападки на Сталіна як на головного лиходія, звалювання в одну купу всього, що він зробив в довоєнний час, під час, після війни — це ж теж частина тієї самої атаки на наше минуле, на підсумки Другої світової війни", — процитував Лаврова "Кавказький вузол".

Критика Сталіна є частиною атаки на підсумки Другої світової війни і в цілому на історичне минуле Росії, заявив глава МЗС РФ на зустрічі з ветеранами в Волгограді. Ці спроби переписати історію мають на меті політично послабити Росію, вважає він.

Видання зазначає, що особистість Йосипа Сталіна досі викликає запеклі суперечки на Кавказі. Серед жителів Північного Кавказу Сталіна шанують ті, хто помилково асоціює з ним поняття "соціальної справедливості", якої вони зневірилися домогтися від сучасної російської влади, вказали в травні опитані "Кавказьким вузлом" історики.

Як писала "ДС", не припиняються і спроби перейменувати Волгоград у Сталінград. Так, це питання обговорювалося 23 липня в рамках візиту в місто співголови партії "Справедлива Росія — Патріоти — за правду" Захара Прилєпіна.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua