• USD 28
  • EUR 33.5
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

Лібералізація ісламських законів в ОАЕ: дозволили алкоголь і розлучення, але заборонили "вбивства честі"

Реклама на dsnews.ua

Влада Обʼєднаних Арабських Еміратів (ОАЕ) оголосили про перегляд ряду ісламістських законів, які довгі роки діяли в країні. Зокрема, декриміналізована стаття про вживання алкоголю

Президент країни Халіфа бен Заїд Аль Нахайян затвердив поправки до закону про особистий статус, федеральний кримінальний кодекс і федеральний кримінально-процесуальний закон, інформує "ДС".

Це найбільший за останні роки перегляд правової системи, яка торкнулася всього — від розлучення і правил наслідування до вживання алкоголю, пише The National.

Вживання алкоголю без ліцензії

За даними видання, "закони, що набирає чинності негайно, спрямовані на додаткове залучення туристів і прямих іноземних інвестицій, а також на спрощення правил для жителів еміратів". Зокрема, декриміналізовано статтю про вживання алкоголю без відповідної ліцензії, що означає, що за вживання, зберігання або продаж спиртних напоїв в приватному порядку або в спеціально відведених для цього зонах людина без ліцензії не буде піддаватися судовому переслідуванню. При цьому як і раніше зберігається віковий ценз 21 рік. Будь-хто, кого зловлять на продажі напоїв неповнолітнім, буде каратися за законом.

Обмеження на алкоголь поступово знімалися в ОАЕ починаючи з 2018 року. Тоді в Абу-Дабі були скасовані "сухі дні", коли напередодні і в дні релігійних свят заборонялося вживання і продаж алкоголю. У вересні цього року там же було скасовано правило отримання ліцензій для жителів еміратів — спеціальної карти, що дозволяла купувати алкоголь в магазинах, а також барах і ресторанах. У Дубаї карткова система зберігалася до останнього моменту. Туристи також зобов'язані були купувати тимчасову ліцензію.

Співжиття поза шлюбом

Крім того, за інформацією видання Grazia, зміни в законодавстві відтепер дозволяють спільне проживання пар, які не перебувають у родинних стосунках або шлюбі. Відносини за взаємною згодою у віці старше 14 років більше не є кримінальним злочином. При цьому посилюється покарання за напад на неповнолітніх і людей з обмеженими розумовими здібностями — за злочини такого роду чекає смертна кара. Більш жорстке покарання передбачено також за переслідування і сексуальні домагання стосовно жінок.

Декриміналізація спроби самогубства

З кримінального кодексу вилучена стаття про покарання за спробу самогубства. Чи не будуть також притягати до відповідальності тих, хто намагався надати термінову допомогу іншій людині, але той все одно помер.

Зміна правил успадкування

З метою забезпечення фінансової стабільності іноземних інвесторів оновлені правила успадкування. Відтепер спадок буде здійснюватися відповідно до протоколів країни походження померлого, якщо інше не зазначено в заповіті. Місцеві закони будуть застосовуватися до будь-якої власності в ОАЕ. Умови шлюбу і розлучення будуть дотримуватися відповідно до законів країни, де було укладено шлюб, а не країни походження чоловіка.

Крім того, в ОАЕ криміналізований "вбивства честі", тобто вбивство жінки членом своєї сім'ї під приводом захисту честі.

Раніше чоловік, який убив свою родичку, яка, як вважалося, зганьбила родину, міг отримати м'який вирок. За даними правозахисників, часто жінок вбивають через секс поза шлюбом або підозр в ньому

    Реклама на dsnews.ua