• USD 27.3
  • EUR 32.5
  • GBP 37.9
Спецпроєкти

Лідер “Боко Харам” наклав на себе руки

Група бойовиків Ісламської держави західноафриканських провінцій (ISWAP) стверджує, що лідер конкурентного нігерійського ісламістського угруповання "Боко Харам" Абубакар Шекау мертвий

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в аудіозаписі, на який посилається BBC, інформує "ДС".

В аудіозаписі чоловік, який видає себе за лідера ISWAP Абу Мусаб аль-Барнаві, стверджує, що Шекау помер приблизно 18 травня після вибуху під час переслідування бойовики ISWAP після бою. Як повідомляється, ISWAP переслідував Шекау і пропонував йому покаятися і приєднатися до них. Однак, Шекау наклав на себе руки.

Двоє людей, знайомі з аль-Барнаві, повідомили Reuters, що на записі дійсно був голос лідера ISWAP.

Втім, наразі ні "Боко Харам", ні уряд Нігерії не підтвердили смерть Шекау.

В минулому місяці поширилися повідомлення про загибель Шекау в зіткненні. Нігерійська армія заявила, що проведе розслідування. Представник армії бригадний генерал Мохаммед Єріма сказав BBC, що армія вивчає те, що трапилося, але не зробить заяви, поки не отримає остаточні докази.

Шекау очолив "Боко Харам" після того, як його засновник Мухаммад Юсуф був ліквідований поліцією у 2009 році. Відтоді понад 40 тисяч осіб були вбиті і понад 2 млн були змушені покинути свої будинки в результаті смертоносного повстанського руху на північному сході Нігерії. За останнє десятиліття бойовики "Боко Харам" проявили найбільшу активність в регіоні. ISWAP відокремився від "Боко Харам" в 2016 році.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua