• USD 28
  • EUR 33.3
  • GBP 38.4
Спецпроєкти

Лідери Сербії та Косова відновлять переговори наступного тижня

Реклама на dsnews.ua

Сербія і частково визнане Косово відновлять переговори в Брюсселі 16 липня

Про це повідомив президент Сербії Олександр Вучич за підсумками сьогоднішньої онлайн — зустрічі, передає "ДС" з посиланням на "Укрінформ".

"Діалог під егідою ЄС триває після перерви тривалістю у двадцять місяців. Теми для зустрічі у Брюсселі у четвер також були узгоджені", — повідомив він.

Сербський лідер перед онлайн-переговорами провів двосторонні консультації з Верховним представником ЄС з питань закордонних справ і політики безпеки Хосепом Борреллем і спеціальним представником ЄС з питань діалогу між Белградом і Пріштіною Мірославом Лайчаком.

Сербія і Косово погодилися відновити переговори, перервані більше півтора років тому, заради перспективи членства в Європейському Союзі.

Косово раніше входило до складу Югославії (пізніше Сербії). 1991 року Пріштіна оголосила про створення незалежної республіки, в результаті в країні почалися зіткнення між прихильниками відділення та урядовими силами. У 1999 році до Косово був введений військовий контингент НАТО, а країна перейшла під управління ООН.

Косово проголосило незалежність від Сербії в 2008 році. Станом на початок 2018 року статус Косово визнали 111 зі 193 країн — членів Організації Обʼєднаних Націй. Сербія не визнає статус республіки. Китай і Росія як постійні члени Ради Безпеки блокують вступ Косова до ООН.

    Реклама на dsnews.ua