• USD 38.3
  • EUR 41.5
  • GBP 48.6
Спецпроєкти

Лідери ЄС наголосять на необхідності швидше надавати ракети Україні, — Reuters

Під час саміту 1 лютого лідери Європейського Союзу підтвердять свою рішучість і далі надавати Україні "своєчасну, передбачувану та стійку військову підтримку"

Євросоюз
Лідери ЄС наголосять на необхідності швидше надавати ракети Україні
Реклама на dsnews.ua

Пр оце повідомляє Reuters,посилаючись на проєкт рішення саміту, передає "ДС".

"Європейська рада також підтверджує гостру необхідність прискорити постачання боєприпасів та ракет", — мовиться в документі.

Як зазначає інформагентство, питання, чи пообіцяють лідери також внести ще 5 млрд євро на допомогу Україні до Європейського фонду світу, який використовувався для фінансування постачання зброї, залишається відкритим.

"Члени ЄС вже кілька місяців сперечаються про майбутнє ролі фонду у військовій допомозі Україні, при цьому Німеччина пропонує зосередити увагу на двосторонній допомозі з боку окремих країн ЄС. Ідея про виділення ще 5 млрд євро включена до проекту тексту у квадратні дужки, що вказує на те, що вона все ще є предметом обговорення", — пише Reuters.

Основною темою саміту у Брюсселі стане спроба досягти угоди щодо пакету фінансової допомоги Україні на суму 50 млрд євро на 4 роки, заблокованого Угорщиною на попередньому саміті.

Як писала "ДС", посли країн-членів Європейського Союзу погодили використання доходів від заморожених активів Росії на допомогу Україні.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua