• USD 41.5
  • EUR 45.2
  • GBP 53.6
Спецпроєкти

Лідери країн ЄС узгодили нове керівництво блоку: хто має обійняти головні посади

Очільники держав та урядів країн Європейського Союзу дійшли згоди щодо розподілу посад у блоці на наступну 5-річну каденцію

Лідери країн ЄС узгодили нове керівництво блоку
Лідери країн ЄС узгодили нове керівництво блоку
Реклама на dsnews.ua

Про це повідомляє "Європейська правда", передає "ДС".

Розподіл посад обговорювали увечері 27 червня під час засідання Європейської ради (саміту ЭС). Лідери країни офіційно схвалили призначення посадовців, кандидатури яких раніше погоджували на робочому рівні.

Зокрема, саміт затвердив кандидатуру Урсули фон дер Ляєн для призначення на посаду президента Європейської комісії на другий 5-річний термін. Політикиня представляє правоцентристську Європейську народну партію. 

Остаточно її мають затвердити на засіданні Європейського парламенту 18 липня. Фон дер Ляєн має отримати як мінімум 361 голос, її шанси на успіх оцінюються як високі. Як зазначає видання, коаліція правоцентристів, лівоцентристів та лібералів у новому скликанні ЄП матиме близько 400 голосів, хоча є і ймовірність відмови частини депутатів від підтримки фон дер Ляєн.

Президентом Європейської ради має стати стане Антоніу Кошта, експрем'єр-міністр Португалії, який представляє соціал-демократів. Його погодилися призначити на 2,5 роки, після чого можуть перезатвердити кандидатуру ще на такий само термін.

Високою представницею ЄС з безпекової та зовнішньої політики на наступні 5 років стане Кая Каллас, прем’єр-міністерка Естонії. Вона очолить дипломатичну службу ЄС за квотою лібералів. Як наголошується, це перше в історії ЄС призначення на цю посаду кандидата зі Східної Європи.

Президенткою Європарламенту на новий термін планують перезатвердити Роберту Метсолу, яка теж представляє групу ЄНП.

Як писала "ДС", Україна та Європейський Союз 27 червня підписали безпекову угоду на полях Саміту лідерів країн ЄС. Того ж дня — й з Литвою та Естонією.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua