• USD 27.8
  • EUR 33.4
  • GBP 38.7
Спецпроєкти

Зайва хромосома як офіційна політика РФ? Путін провів нараду з генетики росіян

Реклама на dsnews.ua
Президент Росії Володимир Путін провів нараду з питань розвитку генетичних технологій в Російській Федерації, в рамках реалізації федеральної науково-технічної програми на 2019-2027 роки

Про це йдеться в повідомленні російського видання "Наукова Росія", передає "ДС".

Уряд планує створити центри геномних досліджень світового рівня, передбачені національним проектом "Наука".

Центри геномних досліджень світового рівня здійснюють проривні геномні дослідження і розробку генетичних технологій, включаючи технології генетичного редагування, спрямовані на вирішення завдань, що відповідають світовому рівню актуальності і значимості, а також забезпечують просування російських генетичних досліджень у світовому науковому співтоваристві, їх інтеграцію зі світовою наукою і впровадження в практику.

Центри геномних досліджень світового рівня повинні відповідати таким критеріям: наявність досвіду проведення геномних досліджень та розробки генетичних технологій; наявність досвіду реалізації освітніх, наукових і (або) науково-технічних програм за участю молодих дослідників і навчаються в області генетичних технологій; наявність при необхідності биоресурсных колекцій в області генетичних технологій.

"Передові медичні технології - це вкрай важливе, але не єдине напрям програми генетичних досліджень. Вся індустрія будується навколо життя, здоров'я, безпеки людей. В чому полягає наша головна мета? Росія повинна володіти цілою лінійкою розробок, які дозволять попереджати і лікувати важкі захворювання, збільшувати тривалість життя людей, покращувати стан навколишнього середовища, очищати від забруднень землю, воду, повітря, застосовувати екологічно чисте паливо. Мова йде про самих різних областях - від медицини та сільського господарства до промисловості та енергетики, де генетичні технології відкривають колосальні можливості. І ми повинні їх використовувати в інтересах наших громадян, формувати і нарощувати наш власний науковий і технологічних потенціал", - підкреслив Володимир Путін.

Новина на своїй сторінці в Facebook прокоментував український політолог Олексій Голобуцький:

"Путін сьогодні провів нараду з генетики росіян. Здається, питання "однієї зайвої хромосоми у росіян" нарешті стає на державні рейки і стане частиною офіційної політики Кремля".

    Реклама на dsnews.ua