• USD 26.8
  • EUR 31.9
  • GBP 37.3
Спецпроєкти

Литовські прикордонники відкрили вогонь в бік нелегальних мігрантів, які прориваються з Білорусі

У Литві прикордонники відкрили попереджувальний вогонь, а також застосували сльозогінний газ проти нелегальних мігрантів з боку Білорусі

Мігранти в Литві
Мігранти в Литві / pasienis.lt
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в повідомленні Служби охорони державного кордону Литви, передає "ДС".

Протягом двох днів литовські прикордонники затримали вже 179 іноземців, які незаконно перетнули кордон. З початку року Литва нарахувала вже 938 нелегалів, що майже в 12 разів більше, ніж за аналогічний період минулого року.

У п'ятницю у зв'язку зі складною ситуацією уряд оголосив надзвичайну ситуацію в сусідніх з Білоруссю районах.

"По дорозі з Білорусі в муніципалітет Друскінінкай більшість мігрантів збираються в районі міжнародного контрольно-пропускного пункту Райгард і через долину Райгард. Під час одного затримання, за попередніми даними, 8 мігрантів вели себе агресивно, намагалися атакувати патрулі і чинили опір. В результаті був застосований сльозогінний газ, а також було зроблено два попереджувальні постріли в повітря. Людей, що чинили опір, поклали на землю і вдягли на них наручники", — пишуть литовські прикордонники.

Раніше повідомлялося, що європейське агентство Frontex направило місію прикордонників в Литву і Латвію для посилення охорони їх кордонів з Білоруссю.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua