• USD 26.7
  • EUR 31.4
  • GBP 36.9
Спецпроєкти

Литовські прикордонники заявили, що застави до межі заповнені нелегальними мігрантами

У Литві досягнуто межі можливостей з розміщення мігрантів на прикордонних заставах

Усі прикордонні застави наразі заповнені
Усі прикордонні застави наразі заповнені / pasienis.lt
Реклама на dsnews.ua

Про це заявив голова Служби охорони держкордону Рустамас Любаєвас, передає "ДС" з посиланням на "Інтерфакс-Україна".

"Усі прикордонні застави наразі заповнені, довелося і в суботу, і в неділю вирішувати питання щодо розміщення цих людей, бачимо, що поки що можливості перемістити нелегальних мігрантів із прикордонних підрозділів немає… Ми підійшли до межі наших можливостей", — сказав він.

Любаєвас додав, що з опівночі до ранку понеділка кордон із Білоруссю перейшли ще 109 нелегальних мігрантів, а в неділю їх була рекордна кількість — 289.

На прикордонних заставах тимчасово розміщено майже 2 000 нелегальних мігрантів, які прибули з Білорусі.

Минулого четверга 380 людей розмістили на полігоні в Руднинкаї, загалом там планується розмістити 800.

Кордон Литви з території Білорусі цього року вже перетнули майже 4 000 нелегальних мігрантів — у декілька разів більше, ніж за весь 2020 рік.

Як писала "ДС", в середині липня Литва звернулася до ООН через збільшення потоку нелегальних мігрантів на кордоні з Білоруссю.

Сейм Литви в невідкладному порядку схвалив зміни до міграційного законодавства та проголосив збільшення потоку нелегалів "гібридною агресією".

Пізніше офіційний Вільнюс звернувся до Києва з проханням про допомогу через критичну ситуацію на кордоні. 28 липня Кабінет міністрів України ухвалив рішення відправити до Литви технічні засоби для облаштування кордону — колючий дріт. За словами міністра закордонних справ України Дмитра Кулеби, це допоможе Литві впоратися з міграційним кризою, спровокованою самопроголошеним президентом Білорусі Олександром Лукашенком.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua