• USD 26.7
  • EUR 31.4
  • GBP 36.9
Спецпроєкти

Литва і Польща вимагають натиснути на режим Лукашенка в Білорусі через мігрантів

Польща і Литва закликали країни Європейського союзу посилити тиск на офіційний Мінськ, який використовує фактор мігрантів, які прориваються в ЄС з боку Білорусі, для тиску на Вільнюс

Самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко
Самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Спільну заяву Варшави і Вільнюса опублікувала пресслужба уряду Польщі, передає "ДС".

"Ми засуджуємо використання режимом Лукашенка нелегальної міграції в якості зброї, спрямованого на надання політичного тиску на ЄС і його окремі держави-члени. Це ще раз демонструє цинічну природу білоруського режиму і доводить, що для відповіді на цей виклик безпеки необхідна швидка реакція і спільні дії ЄС ", — йдеться в повідомленні.

Премʼєри Польщі та Литви відзначають, що на східному кордоні ЄС немає ознак поліпшення, а кількість нелегальних іммігрантів, що перетинають кордон з Білоруссю, продовжує зростати.

"Ми закликаємо Європейську комісію, Європейське агентство прикордонної і берегової охорони (Frontex), Європейське бюро по наданню притулку, все держави-члени ЄС і наших партнерів за межами ЄС надати політичну і реальну підтримку у вирішенні цієї проблеми", — йдеться в повідомленні.

Польща і Литва закликали інститути ЄС використовувати всі наявні в їхньому розпорядженні засоби для припинення нового маршруту нелегальної міграції якомога швидше після його встановлення.

"Ми закликаємо ЄС та його держави-члени використовувати цей імпульс для зміцнення нашої спільної міграційної політики ЄС та політики надання притулку, а також переосмислити наш підхід до захисту кордонів. Ми твердо переконані, що захист зовнішніх кордонів Шенгенської зони є не тільки обовʼязком окремих держав членів, а й спільною відповідальністю ЄС ", — заявили премʼєри двох країн.

Як писала "ДС", в середині липня Литва звернулася до ООН через збільшення потоку нелегальних мігрантів на кордоні з Білоруссю.

Сейм Литви в невідкладному порядку схвалив внесення змін до міграційного законодавства і оголосив збільшення потоку нелегалів "гібридної агресією".

Пізніше офіційний Вільнюс звернувся до Києва з проханням про допомогу через критичну ситуацію на кордоні. 28 липня Кабінет міністрів України прийняв рішення відправити в Литву технічні засоби для облаштування кордону — колючий дріт. Як заявив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба, це допоможе Литві впоратися з міграційним кризою, спровокованою самопроголошеним президентом Білорусі Олександром Лукашенком.

На початку серпня Литва почала повертати нелегальних мігрантів в Білорусь.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua