• USD 38.2
  • EUR 41.3
  • GBP 48.2
Спецпроєкти

Литва продовжить українцям дозвіл на проживання ще на рік

Литва продовжить строк дії тимчасових посвідок на проживання для біженців з України до 2025 року

Реклама на dsnews.ua

Про це заявила керівник Департаменту міграції Литви Евеліна Ґудзінскайте, передає "ДС" з посиланням на "Укрінформ".

"Дуже велика кількість українців отримали тимчасовий захист на термін до 4 березня 2024 року. Оскільки термін дії дозволів спливає, настав час подумати про їхню заміну. ЄС вирішив продовжити тимчасовий захист ще на рік, до березня 2025 року. Це означає, що всі українці, яким було надано тимчасовий захист, можуть продовжити свою посвідку на проживання ще на рік", — сказала Ґудзінскайте.

За її словами наступного тижня буде оголошено, що можна починати заповнювати онлайн-заявки на зміну документів і записуватися на прийом до Департаменту міграції.

Чиновниця зазначила, що з початку повномасштабної війни РФ проти України Литва видала 46 тис. цифрових дозволів на проживання на підставі тимчасового захисту. "Щодня ми реєструємо нових воєнних біженців з України. Щодня це від 20 до 50 (осіб, — ред.)", — зазначила Ґудзінскайте.

За даними Департаменту міграції, у Литві нині проживає понад 85 тис. українців, які становлять найбільшу громаду іноземних громадян у країні. Однак більшість українців, які приїхали до Литви, не схильні звикати до життя в країні. За словами керівниці Департаменту, більшість із них пов'язують своє майбутнє з Україною.

Як повідомляла "ДС", 1 грудня парламент Чехії ухвалив закон, згідно з яким українські біженці зможуть продовжити статус тимчасового захисту до кінця березня 2025 року.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua