• USD 28.2
  • EUR 32.9
  • GBP 36
Спецпроєкти

Литва протестує проти запуску АЕС в Білорусі недалеко від свого кордону

Реклама на dsnews.ua

Офіційний Вільнюс направив ноту протесту до Мінська у зв'язку з запуском Білоруської атомної електростанції (БілАЕС) неподалік від кордону між країнами

Про це йдеться в повідомленні пресслужби міністерства закордонних справ Литви, передає "ДС".

Так, у Вільнюсі заявляють, що запуском атомної станції Білорусь порушує принципи відкритості, прозорості та добросусідства, а діяльність АЕС поблизу литовської столиці створює загрозу національній безпеці, довкіллю та населенню Литви.

Литва також закликає сусідів призупинити запуск БілАЕС до виконання рекомендацій Європейського союзу про проведення стрес-випробувань, а також просить Європейську групу регуляторів ядерної безпеки та інші міжнародні організації співпрацювати для забезпечення необхідної ядерної безпеки.

"Впровадження стандартів ядерної безпеки та екологічних вимог важливо для Литви і Білорусі. Це не тільки двостороння проблема, але і регіональна проблема і проблема ЄС, як неодноразово говорили лідери ЄС. У цьому питанні немає місця для компромісів, і ми не бачимо можливості досягти домовленостей з Білоруссю", — заявив глава литовського МЗС Лінас Лінкявічюс.

РБК-Україна уточнює, що сьогодні Міненергетики Білорусі повідомило про початок завантаження ядерного палива до активної зони реактора першого енергоблоку БілАЕС. Це є початком фізичного пуску реактора. Після завантаження палива реактор виведуть на 1% потужності.

Нагадаємо, Литва вже закликала Білорусь зупинити запуск Білоруської АЕС; Вільнюс пропонував організувати стрес-тести БелАЕС під наглядом експертів ЄС.

    Реклама на dsnews.ua