• USD 26.5
  • EUR 31.1
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

Литва визнала стіну на кордоні з Білоруссю проектом державної ваги

Сейм Литви прийняв рішення, яким визнав проектом державної ваги будівництво загородження на кордоні з Білоруссю, що покликана зупинити потік нелегалів

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Даний статус проекту передбачає можливість застосування винятків при проведенні держзакупівель, передає "ДС" з посиланням на "Інтерфакс-Україна".

Парламент у вівторок 80 голосами "за", при двох голосах "проти" і двох, що утрималися, прийняв спеціальний ініційований урядом закон про обладнання фізичного барʼєру у зовнішнього кордону Європейського союзу з Білоруссю.

Представляючи його, міністр внутрішніх справ Агне Білотайте сказала, що відсутність протягом 30 років міцного, надійного кордону з керованою диктатором Білоруссю незрозуміла. "Потрібно обладнати міцний, надійний кордон з Білоруссю, і зробити це якомога швидше", — наголосила вона.

За її словами, закон дозволить скоротити терміни будівництва загородження на кордоні наполовину. Щоб зупинити наплив нелегальних мігрантів на кордоні з Білоруссю, планується звести подвійне загородження — з колючого дроту типу концертину і ще дротяний паркан.

За підрахунками Служби охорони державного кордону Литви, обладнання загородження на кордоні обійдеться приблизно в 152 млн євро.

Як писала "ДС", в середині липня Литва звернулася до ООН через збільшення потоку нелегальних мігрантів на кордоні з Білоруссю.

Сейм Литви в невідкладному порядку схвалив внесення змін до міграційного законодавства і оголосив збільшення потоку нелегалів "гібридною агресією".

Пізніше офіційний Вільнюс звернувся до Києва з проханням про допомогу через критичну ситуацію на кордоні. 28 липня Кабінет міністрів України прийняв рішення відправити в Литву технічні засоби для облаштування кордону — колючий дріт. Як заявив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба, це допоможе Литві впоратися з міграційним кризою, спровокованою самопроголошеним президентом Білорусі Олександром Лукашенком.

На початку серпня Литва почала повертати нелегальних мігрантів в Білорусь.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua