• USD 26.3
  • EUR 30.4
  • GBP 35.9
Спецпроєкти

Ліван "вийшов" з добового блекаута

Міністерство енергетики Лівану отримало кошти на закупку палива і підтримання роботи електростанцій. Таким чином, через добу в країні поновилися постачання електроенергії

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Кредит на закупівлю палива в розмірі $100 млн надав Міністерству енергетики Центральний банк Лівану, передає "ДС" з посиланням на ВВС.

У Міненерго запевнили, що буде забезпечений рівень потужності, який був і до блекауту.

Відзначається, що за останні 18 місяців Ліван пережив економічну кризу і гострий брак палива. Але навіть до останнього відключення люди часто отримували електрику всього на дві години на день. Відключення електроенергії означало, що весь Ліван залежав від приватних дизельних генераторів. Однак їх експлуатація стає все більш дорогої через брак палива і не може покрити відсутність загальнонаціональної енергосистеми.

Армія погодилася передати частину свого палива, щоб електростанції знову запрацювали, поки не буде імпортовано більше палива. Відсутність іноземної валюти ускладнює розрахунок із зарубіжними постачальниками енергії.

Як повідомляла "ДС", 9 жовтня Ліван був повністю знеструмлений через закриття двох найбільших електростанцій країни внаслідок нестачі палива.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua