• USD 26.2
  • EUR 30.5
  • GBP 36.1
Спецпроєкти

Лондонська поліція запустила систему розпізнавання осіб: Активісти обурені

Реклама на dsnews.ua
Міська поліція Лондона у вівторок, 11 лютого, почала використовувати камери спостереження для автоматичного сканування людей, які перебувають у розшуку

Такі камери спостереження були встановлені на синьому поліцейському фургоні біля входу в торговий центр в Стратфорді на сході Лондона, передає "ДС" з посиланням на AP.

На фургон були нанесені попередження про використання поліцією технології для пошуку людей, розшукуваних за серйозні злочини". Поруч стояли полициейскии і пояснювали перехожим, як працює система.

Лондонська поліція використовує цю технологію, незважаючи на критику з боку депутатів та незалежних експертів, які підкреслюють недостатню точність і упередженість системи, а також вказують на порушення конфіденційності.

Активісти побоюються, що це лише початок повсюдної стеження.

"Ми не приймаємо це. Так в демократії не робиться. Ви повинні сканувати обличчя людей за допомогою камер. Це те, що роблять в Китаї, але не у Великобританії", - зазначила організації Big Brother Watch Силки Карло.

За її словами, у Британії сильна традиція захисту громадянських свобод і недопущення довільної зупинки та ідентифікації людей поліцією.

У той же час, командер поліції Марк Макьюен каже, що машини не приймають остаточне рішення, оскільки навіть якщо комп'ютер вибере когось із натовпу, офіцер приймає рішення, чи починати розслідування.

Відзначається, що лондонська система базується на технології японської компанії NEC.

    Реклама на dsnews.ua