• USD 28.2
  • EUR 34.1
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

Лукашенка не можна вважати президентом Білорусі, - МЗС Канади

Реклама на dsnews.ua

Канада вважає, що Олександра Лукашенка не можна вважати президентом Білорусі, оскільки йому не вистачає для цього легітимності

Про це заявив міністр закордонних справ Канади Франсуа-Філіп Шампань, інформує "ДС".

"Канада твердо переконана, що Олександру Лукашенку бракує легітимності бути лідером Білорусі. Ми продовжуємо відстоювати впровадження рекомендацій звіту Московського механізму, зокрема звільнення усіх вибірково затриманих, початку сутнісного діалогу між владою й опозицією для пошуку мирного виходу із ситуації та припинення насильства, вчиненого владою й добре задокументованого", — цитує його слова Укрінформ.

Під час 27-ї міністерської ради Організації з безпеки та співробітництва в Європі Шампань наголосив, що "Канада підтримує народ Білорусі, як завжди робила й робитиме надалі".

"Ми не мовчатимемо, коли чиниться насильство й руйнується демократія", — зазначив міністр.

Нагадаємо, 15 листопада в Білорусі відбулися масові акції протесту і мітинги в памʼять про Романа Бондаренка, який помер 12 листопада після побиття силовиками. Підконтрольні самопроголошеному президенту Олександру Лукашенку силовики застосували спецзасоби, число затриманих досягло 1110 осіб. 22 листопада під час акцій протестів і мітингів в Білорусі силовики затримали щонайменше 360 осіб.

    Реклама на dsnews.ua