• USD 26.6
  • EUR 31.2
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

Лукашенко може шантажувати Україну: у Тихановської розповіли про небезпеку

У штабі білоруської опозиції не виключають, що самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко може шантажувати Україну за допомогою спільних з Росією військових навчань "Захід-2021"

Реклама на dsnews.ua

Про це сказав радник лідера білоруської опозиції Світлани Тихановської Франтішек Вячорка в ефірі телеканалу "Україна 24", передає "ДС".

"Складно говорити про намір Росії, але те, що Лукашенко може шантажувати як західні країни, так і Україну — це точно, він це робив багато разів. Я сам служив в армії, коли брав участь у навчаннях "Захід-2009", серед іншого ми відпрацьовували сценарій війни з Україною і НАТО. З одного боку ця загроза завжди існувала і буде існувати, поки при владі Лукашенко, з іншого боку, Лукашенко розуміє, що Росія теж являє для нього загрозу не меншу, ніж білоруські демократичні сили, і за першої-ліпшої можливості Росія його змінить на іншого лідера", — сказав він.

За словами білоруського опозиціонера, Лукашенко — це "майстер блефу і шантажу".

"Він був би хорошим гравцем у покер. Цього року багато російських військ увійде до Білорусі, але, повторюся, дозволити російським військам залишитися в Білорусі — це загроза владі Лукашенка, тому він буде робити все, щоб не допустити надмірного впливу росіян на Білорусь", — вважає радник Тихановської.

Спільні стратегічні навчання Росії і Білорусі "Захід-2021" мають відбутися на полігонах двох країн з 10 по 16 вересня. В Білорусь вже прибули ешелони з російськими військовослужбовцями і технікою.

Як повідомляла "ДС", міжфракційне обʼєднання у Верховній Раді України "За демократичну Білорусь" закликало українські правоохоронні органи порушити кримінальне провадження проти Олександра Лукашенка.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua