• USD 26.3
  • EUR 30.6
  • GBP 36.3
Спецпроєкти

Лукашенко схвалив заборону прапора УПА, портретів Бандери та інших символів нацизму"

Реклама на dsnews.ua
Президент Білорусі Олександр Лукашенко підписав закон про внесення змін до Кримінального кодексу країни, якими вводиться кримінальна відповідальність за виправдання нацизму

Про це йдеться в повідомленні прес-служби президента РБ, передає "ДС".

Зміни торкнулися статті 130 КК. Тепер вона передбачає покарання до п'яти років позбавлення волі за "умисні дії, спрямовані на збудження расової, національної, релігійної ворожнечі або ворожнечі, на приниження національної честі та гідності", і за "умисні дії з реабілітації нацизму".

Раніше Лукашенко заявив, що Білорусь за 70 років так і не відновилася від Великої Вітчизняної війни. У зв'язку з цим він закликав Захід бути "поакуратніше з правами людини, демократією та іншої критикою", зазначивши, що велика частина критики необгрунтована. Разом з тим Лукашенко зазначив, що останнім часом критики на адресу Мінська стало менше. "Але це не тому, що у них совісті більше з'явилося, немає", — уточнив він.

Видання pressinform.net уточнює, що в перелік забороненої символіки, яку краще не демонструвати під час перебування в Білорусі, входить бандерівська символіка, що включає в себе чорно-червоний прапор УПА, герб батальйону "Азов", портрети Бандери і Шухевича, а також різновиди свастик і рун, які використовували нацисти та їхні союзники. Швидше за все токсичної стане антикварні форма СС, УПА, шеврони, прапори та інші атрибути. Покарання за їх публічну демонстрацію, зберігання і розповсюдження до 5 років в'язниці.

    Реклама на dsnews.ua