• USD 28.3
  • EUR 33.5
  • GBP 37
Спецпроєкти

Лукашенко оголосив про другу стадію спільних навчань із Росією

Реклама на dsnews.ua

Де-факто президент Білорусі Олександр Лукашенко прийняв рішення про проведення другого етапу спільних навчань збройних сил країни із російською армією "Словʼянське братство — 2020"

Про це йдеться у повідомленні пресслужби Міноборони Білорусі, передає "ДС".

Зазначено, що таке рішення Лукашенко прийняв на тлі теперішньої військово-політичної обстановки навколо республіки.

На першому етапі навчання війська на Брестському полігоні відпрацювали навчально-бойові завдання по контртерористичної тематиці, в тому числі блокування і знищення умовних незаконних збройних формувань на території західних районів країни.

"Другий етап пройде в період з 22 по 25 вересня у формі оперативно-тактичного навчання. Основною спрямованістю практичних дій військ стане ведення спільних дій в інтересах забезпечення військової безпеки держави", — повідомляють у міноборони Білорусі.

У практичних діях буде задіяно близько 6 тисяч військовослужбовців, понад 500 одиниць бойової техніки, з яких від Збройних сил Росії — близько 1000 осіб і до 100 одиниць бойової техніки.

"Особливістю даного вчення стане виконання навчально-бойових завдань у складних умовах, у тому числі вчинення маршів, десантування особового складу і бойової техніки з літаків військово-транспортної авіації, форсування водних перешкод, проведення бойових стрільб, а також бойове застосування авіації", — зазначають у відомстві.

В міністерстві підкреслюють, що це вчення носить "суто оборонний" характер і направлене на відпрацювання спільних дій угруповань військ відповідно до наявних домовленостей Білорусі та Росії.

Нагадаємо, 14 вересня президент РФ Володимир Путін заявив де-факто президентові Республіки Білорусь Олександру Лукашенку, що російська армія після військових тактичних навчань "Словʼянське братство — 2020" в республіці повернеться додому.

Раніше Сербія відмовилася брати участь у військових навчаннях за участю Росії і Білорусі "Словʼянське братство-2020", які повинні пройти під Брестом недалеко від кордону з Польщею, на вимогу Євросоюзу.

    Реклама на dsnews.ua