• USD 27.2
  • EUR 30.6
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

Лукашенко припустив, що COVID-19 здатний "перемогти" рак

Самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що COVID-19 нібито впливає на зниження онкозахворюваності, тому він розраховує на те, що ця хвороба зможе витіснити рак

Олександр Лукашенко
Олександр Лукашенко
Реклама на dsnews.ua

Про це Лукашенко сказав під час спілкування з медичними працівниками Мінської обласної клінічної лікарні, передає "ДС" із посиланням на БЕЛТА.

"Для себе почерпнув щось хороше. Найкраще, що ... COVID-19 не тільки на даному етапі придавив грип, але онкологи підозрюють, що і онкологія значно впала не тому, що люди не звертаються. Вони це вже помітили. Щось відбувається таке. Я буду радий, якщо як із грипом. Тому що все-таки хворих на COVID-19 нам легше лікувати, ніж онкологічних. Тому дай Боже, щоби COVID-19 був ліками від онкологічних захворювань. Це те, що я почерпнув нового для себе", — сказав Лукашенко.

Відзначимо, раніше білоруські онкологи висунули гіпотезу про вплив COVID-19 на зниження онкозахворюваності.

Зокрема, йдеться про те, що при коронавірусній інфекції відзначається різкий сплеск імунітету з виробленням великої кількості антитіл. Клітини імунної системи і антитіла характеризуються дуже високою неспецифічною протипухлинною активністю, і це використовується в протипухлинній імунотерапії.

"Таким чином, такий комплексний вплив (з одного боку, гіпертермія, з іншого — сплеск імунітету) може гальмувати пухлинний ріст, призводити до регресії пухлин і навіть у деяких випадках до лікування", — зазначив заступник директора з наукової роботи Республіканського науково-практичного центру онкології та медичної радіології імені М.М. Александрова Сергій Червоний.

На підкріплення своєї гіпотези він навів дані про те, що в 2020 році в Білорусі на тлі пандемії вперше відбулося різке зниження онкозахворюваності відразу на 20%. А цьогоріч захворюваність знизилася ще більше.

Як повідомляла "ДС", раніше самопроголошений президент Білорусі анонсував створення білоруської вакцини проти COVID-19.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua