• USD 28.2
  • EUR 33.1
  • GBP 36.1
Спецпроєкти

Лукашенко припустив, що Україна може вести гібридну війну проти Білорусі

Реклама на dsnews.ua

Напередодні виборів президента Білорусі проти країни почали гібридну війну, в якій можуть бути зацікавлені або США, або Росія, або Україна

Про це президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив на нараді щодо забезпечення безпеки виборчої кампанії, передає "ДС" з посиланням на БелТА.

За його словами, напередодні виборів нібито багатьох провокаторів вдалося виявити тільки завдяки пильності громадян".

"Чесно зізнаюся, і, напевно, ви мені нового не скажете: ми не знаємо, на що вони здатні. Ми навіть не знаємо, хто вони. Або це американці з натовцями, або з України нас хтось підтискає, або нас східні брати (Росія — "ДС") так сильно "люблять" — ми навіть не знаємо. Йде гібридна війна проти Білорусі, і ми повинні чекати каверзи з будь-якої сторони", — заявив Лукашенко.

Нагадаємо, раніше Олександр Лукашенко доручив запросити у Білорусь генеральних прокурорів Росії та України для розгляду ситуації із затриманими в Білорусі бойовиками з російської приватної військової компанії Вагнера, які воювали на Донбасі на боці терористів "ЛДНР".

Як повідомляла "ДС", 29 липня поблизу Мінська були затримані 33 бойовика російської "Приватної військової компанії Вагнера". Як заявили у білоруських правоохоронних органах, бійці ПВК прибули, щоб дестабілізувати ситуацію в країні під час виборів. Президент Білорусі Олександр Лукашенко зажадав від Росії пояснень. При цьому у Держдумі РФ вважають, що інцидент не вплине на відносини між країнами.

Згодом з'ясувалося, що імена більшості з 33 затриманих у Білорусі бойовиків є у базі "Миротворця" – як учасників війни на Донбасі. Україна сподівається домовитися з Білоруссю про їхню екстрадицію.

5 серпня президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що правоохоронні органи Білорусі будуть співпрацювати з Україною з питання затриманих російських найманців з приватної військової компанії Вагнера, які воювали на Донбасі.

    Реклама на dsnews.ua