• USD 27.6
  • EUR 33.5
  • GBP 38.9
Спецпроєкти

Лукашенко провів церемонію інавгурації, незважаючи на протести білорусів

У Мінську пройшла церемонія інавгурації Олександра Лукашенка, оголошеного переможцем президентських виборів

Церемония инаугурации Александра Лукашенко в 2020 году
Церемония инаугурации Александра Лукашенко в 2020 году
Реклама на dsnews.ua

Церемонія інавгурації пройшла в Палаці Незалежності, інформує "ДС" з посиланням на БЕЛТА.

Як повідомляється, на церемонію інавгурації було запрошено кілька сотень людей: вищі посадові особи, депутати Палати представників і члени Ради Республіки, керівники державних органів і організацій, місцевих виконавчих і розпорядчих органів, республіканських засобів масової інформації, діячі науки, культури і спорту.

Лукашенко виголосив присягу на білоруській мові: "Вступаючи на посаду Президента Республіки Білорусь, урочисто присягаюся вірно служити народу Республіки Білорусь, поважати і охороняти права і свободи людини і громадянина, дотримуватися і захищати Конституцію Республіки Білорусь, свято і сумлінно виконувати покладені на мене високі обовʼязки"

Після цього він підписав акт про прийняття присяги, а голова Центральної комісії Білорусі з виборів і проведення республіканських референдумів Лідія Єрмошина вручила Лукашенку посвідчення Президента Республіки Білорусь.

Це була перша в історії Білорусі інавгурація, яка ніяк не анонсувалася і навіть навпаки — приховувалась. Станом на 10 ранку 23 вересня посли та міністри, з якими вдалося звʼязатися виданню TUT.BY, заявляли, що про сьогоднішню інавгурацію не чули.

"Запрошення на інавгурацію я поки не отримував", — заявив зокрема посол Росії в Білорусі Дмитро Мезенцев.

Прессекретарка Лукашенка Наталія Ейсмонт в коментарі російському РІА Новини сьогодні вранці просто відмовилася називати дату інавгурації.

"Можу поки сказати тільки, що ближче до часу інавгурації ми вам обовʼязково повідомимо", — сказала Ейсмонт.

Білоруські ЗМІ також підкреслюють, що відповідно до закону "Про президента Республіки Білорусь", церемонія складання присяги транслюється по республіканському телебаченню і радіо. Однак під час інавгурації Лукашенка за всіма держканалів показували російські телесеріали.

Відзначимо, що в центрі Мінська сьогодні з ранку було помічено скупчення техніки і військових. Центральні проспекти і територія біля Палацу Незалежності були перекриті. ЗМІ відстежували рух кортежу Лукашенко по місту. При цьому джерела стверджували, що проходить лише репетиція церемонії інавгурації.

Нагадаємо, 9 серпня пройшли вибори президента Білорусі. За офіційними даними, які не визнає опозиція і світове співтовариство, за Олександра Лукашенка проголосувало понад 80% населення. По всій країні проходять масові акції протесту проти фальсифікації результатів виборів.

    Реклама на dsnews.ua