• USD 28.1
  • EUR 33.2
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

Лукашенко залишив без дипломатичних рангів трьох послів

Реклама на dsnews.ua

Де-факто президент Республіки Білорусь Олександр Лукашенко позбавив дипломатичних рангів екс-посла Білорусі у Франції та Польщі Павла Латушка, колишнього посла республіки в Словаччині Ігоря Лещеню та екс-посла РБ у Латвії Ігоря Марковича

Рішення щодо Латушка, який є членом Координаційної ради білоруської опозиції, та Лещені ухвалене через дії, «які ганьблять державну (дипломатичну) службу», передає "ДС" з посиланням на БелТА.

Іншим указом Лукашенко звільнив посла Білорусі в Латвії Василя Марковича і позбавив його дипломатичного рангу «за неналежне виконання посадових обов’язків».

Радіо Свобода уточнює, що Координаційна рада опозиції була створена з ініціативи колишньої кандидатки в президенти Білорусі Світлани Тихановської. Метою об’єднання був названий перехід влади в країні, де після президентських виборів 9 серпня тривають багатотисячні протести проти оголошеної ЦВК перемоги Лукашенка. На цей момент майже всі члени президії ради або затримані, або перебувають за межами Білорусі. Павло Латушко, який раніше також був міністром культури Білорусі, зараз перебуває в Литві, як і Тихановська. Лукашенко заявив, що Латушко, перейшовши на бік опозиції, перетнув червону лінію і відповість за законом.

Ігор Лещеня одним із перших підтримав учасників акцій проти фальсифікації результатів виборів і закликав покласти край насильству силовиків. Пізніше він подав заяву про відставку.

Василь Маркович недавно був викликаний до МЗС Латвії для роз’яснення заяв Лукашенка про те, що протести в Білорусі фінансуються в тому числі з Риги.

    Реклама на dsnews.ua