• USD 28.1
  • EUR 33.2
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

Лукашенко заявив про "єдину армію" з Росією

Реклама на dsnews.ua

Де-факто президент Білорусі Олександр Лукашенко, розмірковуючи про можливу глибину інтеграції з Росією, заявив, що у республіки і РФ "єдина армія"

Про це він сказав в інтерв'ю російським ЗМІ, передає "ДС" з посиланням на БЕЛТА.

"Ми з вами суверенні незалежні держави. Хто нам заважає бути суверенними і незалежними? У нас найтісніша економічна кооперація. Хто заважає? У нас у військовому відношенні єдина армія", — заявив Лукашенко.

"Чому хтось там на Путіна накочує, що він створив на моє прохання резерв (силовиків — ред.), який, до речі, не використовувався. Дай бог і використовуватися не буде. Але це в договорі записано. І якби хтось здійснював агресію проти Росії через Білорусь або поруч з Білоруссю (а зона відповідальності наша в ОДКБ і Союзній державі — Захід), білоруська армія — 65 тисяч багнетів — вступає у війну. І російське угруповання (воне теж прописане за планом) нас підтримує, разом з нами відображає агресію на західному напрямку. Це наша зона відповідальності. І якби раптом це сталося, ми б негайно захищали Росію. Так, як Росія створила резерв сьогодні. Тому що на зовнішніх кордонах ви подивіться, що відбувається", — поскаржився в.о. глави Білорусі.

При цьому він зазначив, що Заходу найбільше потрібна Росія, а не Білорусь, яка розглядається лише як трамплін.

"Тому керівництво Росії чудово розуміє, що не можна, як Україну, покласти Білорусь під Америку. Чому? Тому що санітарний кордон — 1 тис. км", — сказав він.

Щодо глибини інтеграції з Росією, Лукашенко заявив, що немає ніяких питань з точки зору економічної інтеграції.

"Ніяких немає проблем. Головне — рівноправна основа. Не все об'єднати і навпіл поділити, це — дурість, ми вдавимося цим шматком. Повинна бути рівноправна основа", — сказав він.

Говорячи про потенційну глибину інтеграції з військової та політичної точки зору, Лукашенко відповів, що не думає, що сьогодні "треба ламати ті структури в політиці, які є".

"У нас є Вища Державна рада. Прописані її функції і повноваження. Колосальні. Але Вища Держрада не функціонує на повну своїх повноважень. Союзний Радмін у нас є — спільний уряд. У нас є міжвідомчі ради. Вони не працюють так, як слід. Перш ніж городити паркан і створювати щось нове, давайте це задіємо. і якщо ми побачимо, що мало, ми зробимо ще один крок", — додав він.

Нагадаємо, в кінці серпня 2020 року Олександр Лукашенко домовився з російським лідером Володимиром Путіним про задіювання спільного угруповання військ при "військовій загрозі" з Заходу.

Як повідомляла "ДС", раніше генсек НАТО Йенс Столтенберг закликав президента Росії Володимира Путіна не втручатися в конфлікт у Білорусі після того, як Путін повідомив, що Росія підготувала резерв з силовиків і готова надати допомогу Лукашенку для врегулювання конфлікту.

Пізніше в Кремлі уточнили про чисельність озброєння, що "це досить розумна кількість ".

    Реклама на dsnews.ua