• USD 28.3
  • EUR 33
  • GBP 36.5
Спецпроєкти

Лукашенко заявив про неможливість злиття Білорусі з Росією

Реклама на dsnews.ua

Де-факто президент Білорусі Олександр Лукашенко розповів, що повна інтеграція країни з Росією в рамках Союзного договору між державами є неможливою

Про це він заявив в інтерв'ю російським пропагандистам, передає "ДС" з посиланням на російський Інтерфакс.

Так, білоруський лідер пояснив, що до сьогоднішнього моменту ситуація помітно змінилася.

"Зараз два покоління після цього виросло, і сьогодні вже неможливо вже ту інтеграцію реалізувати", — сказав він.

Лукашенко розповів, що в зв'язку з цим почав обговорювати з президентом Росії (Володимиром Путіним — "ДС") так звані карти, щоб пристосувати до нинішніх умов і виробити в нинішніх умовах нові шляхи інтеграції.

Білоруський лідер підкреслив, що потрібна рівноправна економічна інтеграція.

"Якщо говорити про глибину інтеграції, ніяких питань немає з точки зору економічної інтеграції. Ніяких немає проблем, головне — рівноправна основа. Ні, не все об'єднати і навпіл поділити, це дурість, ми подавимося цим шматком. Це повинна бути рівноправна основа", — сказав Лукашенко.

Крім того, в ході інтерв'ю він висловився проти виходу країни з ОДКБ і заявив, що можливому вступу країни в НАТО Росія "категорично перешкодить".

"У нас же зброя російська. Візьмемо найпростіше: вихід з ОДКБ — це не за внутрішньоросійськими цінами купувати літаки, вертольоти, танки, БПМ і автомати, а за світовою ціною, якщо Росія тобі ще продасть", — сказав Лукашенко.

"Якщо вони (опозиція) пропонують вступити до НАТО, то ви ж знаєте вимоги (НАТО): негайно натовську зброю. І що вони сюди поставлять? Мотлох для початку. А потім можеш і купити", — заявив Лукашенко.

За його словами, "це буде коштувати в п'ять разів дорожче", ніж сьогодні Білорусь купує в Росії.

"Буде ця армія? Не буде", — зазначив Лукашенко.

Він також запропонував уявити, що станеться, якщо Білорусь вступить до НАТО і "танки будуть, грубо кажучи, під Смоленськом".

Росія, звичайно ж, цього категорично перешкодить, переконаний Лукашенко, а Білорусь перетвориться на центр військових дій.

Нагадаємо, раніше прем'єр-міністр РФ Михайло Мішустін на зустрічі з Олександром Лукашенком заявив, що Російська Федерація і Білорусь досягли прогресу щодо майбутнього Союзної держави, яку буде засновано на незалежності обох країн.

Як повідомляла "ДС", прессекретар президента РФ Дмитро Пєсков в середу, 9 вересня, повідомив, що російська влада не має наміру анексувати Республіку Білорусь після того, як Олександр Лукашенко відвідає з візитом Москву.

    Реклама на dsnews.ua