• USD 28.3
  • EUR 33.4
  • GBP 37
Спецпроєкти

Лукашенко заявив, що не був зобов'язаний попереджати Захід про свою таємну інавгурацію

Реклама на dsnews.ua

Адміністрація самопроголошеного президента Білорусі Олександра Лукашенка не повинна була повідомляти про проведення церемонії його таємної інавгурації у Мінську в середу, 24 вересня

Про це Лукашенко заявив на зустрічі з послом Китаю в Мінську Цуй Цімін, передає "ДС" з посиланням на БелТА.

"Ну, по-моєму, за законами Білорусі ми нікого не повинні із західних держав і взагалі когось попереджати. Це внутрішня справа нашої країни. І критика тільки одна: не та таємниця, не те таїнство. Знаєте, на інавгурацію були запрошені близько 2 тис. осіб разом з військовими. І в таємниці це зберегти практично неможливо ", — сказав він.

Лукашенко також назвав "неконструктивною" позицію, яку займають окремі держави щодо Білорусі.

"Навіть за вчорашню інавгурацію якась чи то образа, чи то претензії, що ми не повідомили полякам, литовцям, українцям, чехам або ще комусь, що будемо проводити цей захід", — сказав він.

"Сусіди від Бога, їх не вибирають, і ми приречені жити разом, дружити. Але виявляється, що не завжди так. Сусідні держави, особливо Польща, ви знаєте, яку позицію зайняли", — додав Лукашенко.

Самопроголошений президент Білорусі також заявив, що республіка нікого не просила визнавати його легітимність і підсумки президентських виборів.

"Кричать про те, що вони щось не визнають у нас. Ви знаєте, ми нікого і не просили визнавати або не визнавати наші вибори, визнавати легітимність новообраного президента або не визнавати. Головне, щоб це відповідало Конституції нашої країни. І якщо вони бачать невідповідності, краще про це нехай скажуть ", — сказав Лукашенко.

Як писала "ДС", 23 вересня в Палаці незалежності у центрі Мінська відбулася таємна і неанонсована церемонія інавгурації Олександра Лукашенка, який очолює Білорусь з 1994 року. Після цього в багатьох містах країни почалися масові акції протесту, на вулиці вийшли сотні тисяч людей.

Уряди багатьох європейських країн відмовилися визнати Лукашенка легітимним президентом Білорусі. Згодом аналогічну позицію висловили у США та Канаді. Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба наголосив, що так звана "інавгурація" Лукашенка "не означає його визнання легітимним главою Білоруської держави".

    Реклама на dsnews.ua