• USD 28.1
  • EUR 33.2
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

Лукашенко заявив, що Росія більше не знаходиться в братніх стосунках з Білоруссю

Реклама на dsnews.ua

Російська Федерація змінила братерські відносини з Білоруссю на партнерські. У той же час, Москва все одно залишається найближчим союзником Мінська

Про це в ході звернення до білоруського народу перед виборами заявив президент Білорусі Олександр Лукашенко, передає "ДС" з посиланням на РБК-Україна.

"Росія завжди була, є і буде нашим найближчим союзником, хто б не був при владі в Білорусі чи в Росії. Це непереборний фактор, це глибоко всередині наших народів. Навіть незважаючи на те, що братські відносини з нами поміняла на партнерські. Марно", — заявив Лукашенко.

Він додав, що Мінськ буде вибудовувати відносини стратегічного партнерства і з Заходом, і з Китаєм, і з США, а також сусідніми країнами.

"Ми і далі будемо вирішувати міжнародні проблеми виключно мирним шляхом. І якщо попросять, готові простягнути руку допомоги іншим державам. Ми ні до кого ні на які проблеми не втручалися, не нав'язувалися і нав'язуватися не збираємося", — додав Лукашенко.

Як писала "ДС", 29 липня поблизу Мінська були затримані 33 бойовика російської приватної військової компанії "Вагнера". У білоруських правоохоронних органах заявили, що бійці ПВК прибули для дестабілізації ситуації в період виборчої кампанії в країні. Президент Білорусі Олександр Лукашенко назвав ситуацію надзвичайною подією і зажадав від Росії пояснень. При цьому у Держдумі РФ вважають, що інцидент не вплине на відносини з Білоруссю.

Згодом з'ясувалося, що імена більшості з 33 затриманих у Білорусі бойовиків ПВК "Вагнер" є у базі "Миротворця" – як учасників війни на Донбасі. Україна сподівається домовитися з Білоруссю про екстрадицію "вагнерівців".

Представник Слідчого комітету Білорусі Олександр Агафонов заявив, що затримані в Білорусі найманці стверджували на допитах, що збиралися летіти до Венесуели, Сирію, Туреччину, а також на Кубу.

    Реклама на dsnews.ua