• USD 28.4
  • EUR 33.7
  • GBP 37.8
Спецпроєкти

Лукашенко зізнався, що сам наказав вриватися до квартир і калічити людей (ВІДЕО)

Реклама на dsnews.ua

Самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що особисто віддав наказ розігнати акцію протесту, яка пройшла в неділю, 25 жовтня, в Мінську 

Він стверджує, що проти нього протестують "пʼяні та проколоті люди", інформує "ДС".

"Темно, люди перелякані. Хтось о сьомій годині вийшов з діточками на вулицю. Це що нормально, коли натовп пʼяний, божевільний, проколотий наркотиками, прокурений і пропитий — сотні людей кинулися в ці райони. Що треба було робити міліції? Це був мій наказ, щоб убезпечити людей. Почали розкривати квартири, кинулися туди, довелося з квартир витягувати цих наркоманів", — заявив Лукашенко на каналі СТВ.

Він додав, що протестувальникам "потрібна була картинка". Він також звернувся до батьків "тієї шпани дрібної, яка блукає вулицями" і попросив "прибрати їх, щоб потім не було боляче".

"А з рештою ми будемо розбиратися за всією суворістю закону", — додав він.

Нагадаємо, 23 вересня в Палаці незалежності в центрі Мінська відбулася таємна церемонія інавгурації Олександра Лукашенка, який очолює Білорусь з 1994 року. Після цього в країні поновилися масові акції протесту, що почалися після виборів 9 серпня; на вулиці білоруський міст вийшли сотні тисяч людей.

Уряди багатьох західних країн відмовилися визнати Лукашенко легітимним президентом Білорусі. Згодом аналогічну позицію висловили у США та Канаді. Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба зазначив, що так звана "інавгурація" Лукашенка "не означає його визнання легітимним главою білоруської держави".

    Реклама на dsnews.ua