• USD 28.4
  • EUR 32.1
  • GBP 38.3
Спецпроєкти

Львівська облрада безуспішно намагалася перейменувати Росію на Московію

Львівська обласна рада розглянула на засіданні 9 грудня постанову про звернення до Верховної Ради та глави держави Володимира Зеленського про "відновлення історичної справедливості", яка передбачає перейменування Російської Федерації на Московію

Львівська обласна рада
Львівська обласна рада / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Депутати внесли це питання до порядку денного, однак для затвердження ухвали не вистачило голосів: за проголосували 26 осіб, передає "ДС".

Ініціатором ухвали виступила фракція "Самопоміч".

"Ми, депутати Львівської обласної ради, звертаємось до Президента України та Верховної Ради України з вимогою відновити історичну справедливість і надалі використати історичну назву "Московія" замість назв "Росія" та "Російська Федерація" на державному, офіційному, громадському рівнях, а також у засобах масової інформації на території України Відносно громадян Російської Федерації, відповідно, використовуватиметься назва "московити", — сказано у проєкті документа.

Як повідомлялося, у 2020 році аналогічну пропозицію висував народний депутат від "Слуги народу" Микита Потураєв. Він хотів, щоб Росію на українських картах позначали як Московію.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua