• USD 28.2
  • EUR 32.9
  • GBP 36
Спецпроєкти

Макрон підтримав білоруських протестувальників

Президент Франції Еммануель Макрон закликав Європейський союз підтримати протести у Білорусі

Емануель Макрон закликав Європейський союз підтримати протести у Білорусі
Емануель Макрон закликав Європейський союз підтримати протести у Білорусі
Реклама на dsnews.ua

Про це Макрон повідомив у Twitter, передає "ДС".

"Європейський Союз повинен продовжувати мобілізацію разом із сотнями тисяч білорусів, які мирно виступають за повагу своїх прав, свободи і суверенітету", – написав президент Франції.

Як писала "ДС", 9 серпня в Білорусі відбувся основний день голосування на президентських виборах. За попередніми даними Центрвиборчкому, за Олександра Лукашенка, де-факто президента Білорусі, проголосували приблизно 80% виборців. Після оголошення попередніх результатів на вулиці білоруських міст вийшли сотні тисяч людей, протестуючи проти масштабних фальсифікацій, силовики почали затримування. Станом на 10 серпня було затримано близько трьох тисяч осіб, у ніч на 11 серпня — ще близько двох тисяч, 12 серпня МВС Білорусі відзвітувало про затримання понад тисячі осіб, а 13 серпня — про 700.

Президенти низки європейських держав закликали владу Білорусі відмовитися від насильства відносно протестувальників і дотримуватися демократичних стандартів. Президент України Володимир Зеленський констатував, що результати виборів президента викликали обурення значної кількості людей і закликав до діалогу між владою і протестувальниками.

11 серпня кандидат у президенти Білорусі, опонент Олександра Лукашенка Світлана Тихановська виїхала до Литви, звідки закликала своїх прихильників не виходити на акції протесту та "поважати закон". У відеозверненні 13 серпня вона закликала мерів білоруських міст організувати 15-16 серпня мирні акції громадян та забезпечити їхню безпеку. 16 серпня у багатьох містах Білорусі пройшли мітинги проти Лукашенка.

    Реклама на dsnews.ua