• USD 40.4
  • EUR 43.2
  • GBP 51.1
Спецпроєкти

Макрон збирає коаліцію країн для відправки інструкторів в Україну

Французький президент Емманюель Макрон заявив, що принаймні ще кілька країн погоджуються з можливістю відправити інструкторів в Україну для навчання мобілізованих українських військовослужбовців

Реклама на dsnews.ua

Про це Макрон сказав на спільній пресконференції з Володимиром Зеленським після переговорів у Єлисейському палаці 7 червня, передає "ДС".

Макрон підтвердив, що вважає легітимним запит України на навчання військових на своїй території, особливо з огляду на збільшення кількості мобілізованих до армії.

"Ми не воюємо з Росією, ми не хочемо ескалації, але ми хочемо зробити все, що є в наших силах, щоб допомагати Україні чинити опір. Тому коли Україна просить від нас навчання на своїй суверенній території мобілізованих солдатів – чи це ескалація? Ні", – констатував він.

Президент Франції додав, що Захід має повне право надіслати інструкторів в Україну попри погрози Росії, бо йдеться не про відправлення західних військ "на лінію фронту", а про "визнання суверенітету України на її території".

Далі Макрон заявив про формування коаліції, яка має "відповісти на запит України" щодо навчання військових на її території, але без деталей.

"Ми вирішили, що хочемо мати коаліцію, і багато з наших партнерів уже дали свою згоду… Ми вже знаємо, що не будемо одні. І ми використаємо наступні дні, щоб організувати цю якомога ширшу коаліцію, щоб відповісти на запит України", – підсумував він.

Нагадаємо, раніше міністр оборони Франції Себастьян Лекорню заявив, що офіційний Париж не збирається відправляти французьких військових інструкторів для навчання військовослужбовців в Україну.

Як писала "ДС", 27 травня головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський заявив, що Франція відправить до України своїх військових інструкторів.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua