• USD 26.9
  • EUR 31.9
  • GBP 37.5
Спецпроєкти

Масштабна лісова пожежа на Кіпрі: є загиблі, країна просить допомоги (ФОТО)

На Кіпрі вирує масштабна лісова пожежа. Щонайменше чотири людини загинули. Країна звернулась до країн Європейського Союзу з проханням допомогти в боротьбі з пожежею

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в повідомленнях Associated Press і Cyprus Mail, передає "ДС".

Через палаючі ліси влада Кіпру вже евакуювала людей з трьох населених пунктів.

Кіпрський міністр охорони навколишнього середовища Костас Кадіс повідомив, що пожежа охопила "величезні масиви лісу" та приватну власність у гірському масиві Троодос.

Кіпрські чиновники визнають, що масштаби пожежі викликають занепокоєння.

Греція вже відправила два пожежні літаки, аби допомогти приборкати стихію. Ізраїль також заявив про відправлення спеціальної авіації до Кіпру.

"Ми очікуємо, що найближчими годинами літак з Греції піде в бій. На жаль, другий через технічну проблему повинен був повернутися до Греції. Крім того, два літаки очікуються з Ізраїлю, і нам повідомляють, що два також прибудуть з Італії", — розповів речник уряду Маріос Пелеканос.

Наразі 4 кіпрські пожежні літаки, а також наземні екіпажі вогнеборців намагаються гасити ліси, проте сильний вітер та температура вище +30 градусів перешкоджають їхнім зусиллям.

Європейська комісія оголосила, що Кіпр активував Механізм цивільного захисту ЄС. Зараз ЄС надає негайну допомогу, щоб допомогти Кіпру зупинити руйнівні лісові пожежі. ЄС швидко мобілізував авіаційні засоби протипожежного захисту RescEU, розміщені в Греції та Італії.

У неділю міністр внутрішніх справ Нікос Нуріс заявив, що четверо єгипетських робітників на фермі в районі Оду знайшли загиблими, їхня машина згоріла.

Нагадаємо, нещодавно популярний турецький курорт Мармарис охопила лісова пожежа, один пожежник загинув.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua