• USD 28.3
  • EUR 33.1
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

Масштабні акції солідарності й страйки проходять по всій Білорусі (ФОТО, ВІДЕО)

У багатьох містах Білорусі проходять масові акції на підтримку затриманих і постраждалих. Протестні настрої в країні підтримують і тисячі працівників державних підприємств і організацій

Акція солідарності в Мінську 13 серпня
Акція солідарності в Мінську 13 серпня
Реклама на dsnews.ua

Про це свідчать дані місцевих ЗМІ, Telegram-каналів і повідомлення очевидців, передає "ДС".

"Чергова бійня вчорашньої ночі вилилася сьогодні в стихійні протести з самого ранку. Білоруські жінки вийшли на вулиці, протестуючи проти ментовського свавілля, але… зіткнулися з ментовським свавіллям. Жорстокі затримання, побиття журналістів і розгін людей, які намагалися принести передачки своїм рідним, заточеним на Окрестіна. А ще й тортури самих увʼязнених, докази чого змогли просочитися в мережу. Але! Є й хороші новини. Сьогодні остаточно стало зрозуміло, що лякливий диктатор чи то засів у бункері, чи то взагалі відлетів з країни. ЦВК тягне з оголошенням результатів вже третій день…Багато хто зі співробітників МВС та військових показали свою лояльність народу. Все-таки в порівнянні зі вчорашньої ніччю, їх напади на людей зменшилися в рази, а працівники держпропаганди почали масово і демонстративно звільнятися", — йдеться в прокламації Загальнонаціонального страйку.

Колона жінок у Мінську
Колона жінок у Мінську

З самого ранку тисячі людей в різних районах Мінська вийшли на мітинги, ходи й акції на підтримку затриманих. При цьому в більшості своїй на мітинги виходять жінки, сподіваючись, що силовики не будуть застосовувати до них силу. Багато з них у білій одежі та з квітами.

За даними Telegram-каналу NEXTA Live, вже відомо про десятки страйків, організованих працівниками державних підприємств і організацій, у тому числі медичних установ. Так, повідомляється про страйк лікарів Першої міської лікарні Мінська і співробітників місцевого наркодиспансеру.

Станом на 13.00 страйки проходять на таких держпідприємствах в Білорусі: ВАТ "Гродножилбуд", БелАЗ (раніше керівництво найбільшого у країні підприємства запевняло, що у них "ніхто не страйкує", — прим. "ДС"), Терразит, Керамін, "Белмедпрепарати", Белдержфілармонія, Купаловський театр, "Гродно-Азот", Лідський ринок, Міська стоматологічна поліклініка №1 в Гродно та інш.

Сотні працівників БелАЗа встали на страйк
Сотні працівників БелАЗа встали на страйк

Мітинги, акції протесту та страйки проходять в десятках великих міст Білорусі. Однією з основних вимог протестувальників, поряд зі скасуванням результатів виборів президента, є вимога відпустити всіх затриманих.

Білоруський медики проти "ментовського свавілля"
Білоруський медики проти "ментовського свавілля"

Тим часом відпущені з ІТТ і СІЗО білоруси розповідають про жорстокі тортури і побиття силовиками вже після затримання.

Як писала "ДС", 9 серпня в Білорусі відбувся основний день голосування на президентських виборах. За попередніми даними Центрвиборчкому, за чинного президента Олександра Лукашенка проголосували приблизно 80% виборців. Після оголошення попередніх результатів на вулиці білоруських міст вийшли сотні тисяч людей, протестуючи проти масштабних фальсифікацій, силовики почали затримування. Станом на 10 серпня було затримано близько трьох тисяч осіб, у ніч на 11 серпня — ще близько двох тисяч, 12 серпня МВС Білорусі відзвітувало про затримання понад тисячі осіб, а 13 серпня — про 700.

Президенти низки європейських держав закликали владу Білорусі відмовитися від насильства відносно протестувальників і дотримуватися демократичних стандартів. Президент України Володимир Зеленський констатував, що результати виборів президента викликали обурення значної кількості людей і закликав до діалогу між владою і протестувальниками.

11 серпня кандидат у президенти Білорусі, опонент Олександра Лукашенка Світлана Тихановська виїхала до Литви, звідки закликала своїх прихильників не виходити на площу та "поважати закон".

    Реклама на dsnews.ua