• USD 27.9
  • EUR 33.3
  • GBP 38.4
Спецпроєкти

Масове тестування на коронавірус у Словаччині: оголошено попередні результати

Реклама на dsnews.ua

У Словаччині протягом вихідних понад три мільйони людей пройшли тестування на коронавірус

Про це йдеться у публікації "Європейської правди", передає "ДС".

Як зазначається, 31 жовтня у Словаччині провели 2 581 113 тестів, з них позитивними виявилися 25 850 — приблизно 1%.

За даними прем’єр-міністра Ігоря Матовича, за два дні протестували понад 3 млн людей. Точна кількість буде відома пізніше.

Матович також подякував збройним силам, які, за його словами, "за 17 днів змогли організувати найбільший захід, який ми бачили в Словацькій Республіці з моменту її заснування".

"Вибачте, що ми змусили вас пройти цей тест. Але з цим примусом ми просто хотіли, щоб ви зрозуміли, що свобода також має бути повʼязана з відповідальністю, з відповідальністю перед тими людьми, які справедливо хочуть захистити своє життя і здоровʼя", — сказав премʼєр.

Він також розповів про три прохання до громадян. Зокрема, власники позитивних тестів повинні залишатися зі своїми сімʼями у "10-денному карантині". Люди з негативним тестом повинні поводитися обережно — так, ніби вони і всі навколо них є позитивними. Третє прохання — щоб люди з позитивним тестом повідомили про це всім, з ким контактували.

Президентка Словаччини Зузана Чапутова назвала загальне тестування успішним.

Як писала "ДС", словаки проходили швидке тестування на антиген, результати якого повідомляли в запечатаному конверті протягом 15-30 хвилин. Тести на антиген дають швидкі результати, але не вважаються настільки надійними, як ПЛР-тест.

    Реклама на dsnews.ua