• USD 39.7
  • EUR 43.1
  • GBP 50.4
Спецпроєкти

Майже половина швейцарців проти збільшення допомоги Україні

Думки жителів Швейцарії щодо продовження допомоги Україні розділилися порівну, при цьому молодь менше підтримує рішучі дії, ніж старше покоління

svit.aero
Реклама на dsnews.ua

Про це свідчать дані опитування дослідницького інституту Sotomo до перших роковин повномасштабного вторгнення Росії в Україну, передає "ДС" з посиланням на "Європейську правду".

За даними опитування, однакова кількість швейцарців — по 41% — вважають, що Федеральна рада країни робить "занадто мало" та "занадто багато" для допомоги Україні. Ще 13% підтримують нинішній курс влади Швейцарії.

Віковий розподіл показує, що більш скептичною є молодь. Майже половина респондентів віком від 18 до 35 років хочуть, щоб Швейцарія виявляла більше стриманості у цій війні, і лише 33% виступають за наступальний курс.

Натомість серед покоління швейцарців віком від 55 років ситуація прямо протилежна. Близько половини хочуть, щоб Швейцарія зайняла сильнішу позицію щодо України; лише третина хотіла б бачити більше стриманості.

Аналогічна ситуація спостерігається і у питанні постачання законсервованих танків Leopard Німеччині на заміну тих, які вона відправила до Києва. Серед молоді дві третини виступають проти, а серед людей похилого віку майже стільки ж — за (59%).

Молодь також значно скептичніше ставиться до питання, чи слід використовувати активи олігархів для відновлення України. Серед людей похилого віку 60% виступають за конфіскацію цих коштів; серед молоді таких меншість – 45%.

Водночас незначна більшість респондентів (44% проти 39%) підтримує тимчасове вилучення з експортних правил, яке дозволило б іншим державам постачати боєприпаси швейцарського виробництва Україні.

Виконавчий директор Sotomo Міхаель Герман вважає, що розрив між молодим і старшим населенням Швейцарії пояснюється тим, що молодь частіше користується соціальними мережами, "що відкриває доступ до інших, проросійських поглядів".

Як повідомляла "ДС", згідно з опитуванням, 61% громадян країн Євросоюзу вірять, що Україна переможе Росію у війні. 68% респондентів розглядають вторгнення в Україну як напад на Європу загалом.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua