• USD 28.2
  • EUR 32.9
  • GBP 36
Спецпроєкти

Меркель підтримала білорусів у боротьбі за свої демократичні права

Реклама на dsnews.ua

Канцлер ФРН Ангела Меркель висловила захоплення сміливістю і рішучістю білорусів

Про це вона заявила в подкасті, приуроченому до майбутнього Міжнародного дня демократії, передає "ДС".

«Ми з великим занепокоєнням спостерігаємо за подіями в Білорусі. Там прихильність демократії буквально розтоптана. Наше серце б'ється разом з серцями мирних демонстрантів. Сміливість і рішучість, з якими вони виходять на вулиці за свободу і верховенство закону, викликають захоплення», — сказала Меркель.

Вона зазначила, що в даний час можна спостерігати, як навіть авторитарні системи можуть бути економічно успішними і кидати виклик усталеним демократіям в багатьох сферах, але — за рахунок обмеження базових прав. «Це не наш європейський шлях», — підкреслила канцлер.

У зв'язку з цим вона закликала пам'ятати, яким великим досягненням є демократія, і зазначила, що захищати демократичні цінності треба якомога більше.

«Ми в Німеччині можемо вважати себе щасливчиками, що демократія і свобода, верховенство закону і політична відповідальність міцно закріплені у нас», — сказала глава уряду, зазначивши, що так було з часу відновлення німецької єдності 30 років тому.

Однак, зауважила канцлер, досвід інших країн показує, що це не можна сприймати як належне.

Нагадаємо, сьогодні, 13 вересня, в столиці Білорусі планується проведення чергової масштабної акції протесту "Марш героїв", правоохоронці вже звозять військову техніку до Мінська.

    Реклама на dsnews.ua