• USD 26.9
  • EUR 31.9
  • GBP 37.5
Спецпроєкти

Меркель сказала, що буде з транзитом газу через Україну після пуску "Північного потоку-2"

Україна для Німеччини буде і далі залишатися країною-транзитером російського газу навіть після запуску магістрального газопроводу "Північний потік-2"

Ангела Меркель
Ангела Меркель / REUTERS/POOL
Реклама на dsnews.ua

Про це заявила канцлер Німеччини Ангела Меркель на спільній пресконференції з президентом Володимиром Зеленським у Берліні, передає "ДС" з посиланням на Depo.ua.

"Ми хочемо домогтися того, щоб залишився транзит через Україну. Для нас Україна є і залишається транзитною країною для газу, навіть в тому випадку, якщо буде завершено будівництво "Північного потоку-2", — сказала вона.

Меркель зазначила, що в Німеччині серйозно сприймають побоювання України щодо "Північного потоку-2", тому ця тема буде обговорюватися і надалі.

"І це буде грати роль під час мого візиту до США, тому що вони вважають цю тему дуже важливою", — додала вона.

Як повідомляла "ДС", газопровід "Північний потік-2" мають намір добудувати до кінця серпня і запустити вже в поточному році.

Прессекретар президента України Сергій Никифоров заявив, що президент Володимир Зеленський не планує обговорювати компенсації за запуск газопроводу "Північний потік-2" під час переговорів з керівництвом Німеччини. За його словами, Україна може відмовитися від претензій до газопроводу в разі гарантій безпеки.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua