• USD 26.9
  • EUR 31.9
  • GBP 37.5
Спецпроєкти

Оператор "Північного потоку-2" назвав терміни завершення будівництва

Керівництво компанії Nord Stream 2 AG поділилося планами щодо завершення будівництва газопроводу "Північний потік-2" до кінця цього літа

Реклама на dsnews.ua

Такі терміни озвучив керівник компанії Маттіас Варніг, інформує "ДС" із посиланням на DW.

"Ми очікуємо, що будівельні роботи будуть завершені до кінця серпня", — заявив він, наголосивши, що метою є введення трубопроводу в експлуатацію вже цього року.

Варніг додав, що прокладання трубопроводу Nord Stream 2 вже завершено на 98%.

За його словами, також вивчається можливість транспортування цим трубопроводом водню. "Цілком реально, що не пізніше ніж через десять років ми зможемо додавати водень в одну або обидві нитки й таким чином транспортувати його", — сказав оператор.

Газогін "Північний проект-2" розрахований на постачання 55 млрд кубометрів газу щороку з Росії до Німеччини в обхід України. У грудні 2019 року у звʼязку із санкціями США з проєкту вийшла низка західних компаній, зокрема припинило роботи судно-трубоукладник. Відтоді російська сторона намагається завершити проєкт самотужки. Проти добудови газопроводу виступають Україна, Польща, країни Балтії, а також Європарламент.

Нагадаємо, державний секретар США Ентоні Блінкен на зустрічі з канцлеркою Німеччини Ангелою Меркель закликав вжити заходів для зниження ризиків, які несе для України російський газопровід "Північний потік-2".

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua