• USD 27.2
  • EUR 32
  • GBP 37.4
Спецпроєкти

Меркель у промові про напад Німеччини на СРСР згадала анексію Криму та Донбас

Анексія Росією українського Криму та підтримка сепаратистів на Донбасі — порушення міжнародного права. Для Німеччини, як і для усього Євросоюзу, це неприйнятно

Ангела Меркель
Ангела Меркель / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це заявила канцлер ФРН Ангела Меркель у промові з нагоди 80-річчя нападу Німеччини на СРСР 22 червня 1941 року, передає "ДС" з посиланням на DW.

"Німеччина, як і весь Європейський союз, вважає неприйнятним, що Росія анексією Криму і масштабною підтримкою сепаратистів на сході України порушили міжнародне право і цим поставила під питання європейський післявоєнний лад", — сказала вона.

При цьому Меркель заявила про необхідність діалогу з Росією і згадала про історичний зв’язок Німеччини і Росії.

Канцлер заявила, що ФРН визнає відповідальність за злочини нацистів. "Для нас, німців, це — привід для сорому", — сказала вона і згадала про мільйони жертв Другої світової війни на російській, українській і білоруській територіях, а також в країнах Балтії.

Меркель особливо відзначила політику президента СРСР Михайла Горбачова, завдяки якій Німеччина змогла мирно воззʼєднатися в 1990 році.

Канцлер ФРН торкнулася й недавніх подій на пострадянському просторі. З великим жалем вона висловилася про те, що "активність громадянського суспільства в Росії, а також в Білорусі, останнім часом обмежена — більш того, стала неможливою".

"Коли мирні демонстранти і неугодні представники опозиції опиняються за ґратами, це накладає важкий відбиток на наші відносини", — підкреслила Меркель.

Нагадаємо, канцлер Німеччини Ангела Меркель виступає за інтенсивний діалог між Євросоюзом і Росією.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua