• USD 26.7
  • EUR 31.4
  • GBP 36.9
Спецпроєкти

Меркель визнала провал військової місії Заходу в Афганістані

Канцлер Німеччини Ангела Меркель визнала провал військової кампанії країн західної коаліції в Афганістані

Ангела Меркель
Ангела Меркель / REUTERS/POOL
Реклама на dsnews.ua

Про це Меркель заявила, виступаючи на президії правлячої Християнсько-демократичного союзу (ХДС), передає "ДС" з посиланням на Bild.

У заяві щодо Афганістану вона зазначила, що західний світ переживає важкі часи і повинен зосередитися на порятунку афганців, які хочуть покинути країну через захоплення влади рухом "Талібан".

Меркель також зазначила, що рішення про вихід з Афганістану було прийнято американцями, в тому числі через внутрішньополітичні причини.

"Після виведення військ виник ефект доміно... Чи можуть афганці покинути країну зараз, залежить від талібів і ситуації на кордоні. Багато людей спробують покинути країну", — зазначила вона.

Відносно хвилі біженців, вона підкреслила зацікавленість Німеччини в тому, щоб її стримувала Туреччина.

"Ми хотіли побудувати країну з демократичним устроєм, але у нас не вийшло. Між афганськими збройними силами і народом не було ніякого зв'язку, це не спрацювало так, як ми думали", — додала Меркель.

Вона також сказала, що тепер в Афганістані настануть важкі часи для тих, "хто вірив в демократію і свободу, особливо для жінок".

Нагадаємо, міністри закордонних справ країн ЄС проведуть у вівторок, 17 серпня, кризові переговори по ситуації в Афганістані.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua