• USD 27
  • EUR 32.7
  • GBP 38.1
Спецпроєкти

Меркель запропонує Байдену "перетворити" Україну на експортера водню, — ЗМІ

Канцлер ФРН Ангела Меркель хоче знайти нове застосування для української ГТС в разі відмови Росії від транзиту природного газу через територію України після запуску "Північного потоку-2"

Реклама на dsnews.ua

Зокрема, у Німеччині пропонують "перетворити" Україну на експортера водню, повідомляє "ДС" із посиланням на матеріали німецького видання Handelsblatt.

Пропозиція обумовлена ще й тим, що ЄС хоче перейти на "зелену" енергетику.

Радник Меркель з питань зовнішньої політики Ян Хеккер і радник президента США Джо Байдена з питань безпеки Джейк Салліван нещодавно обговорили шляхи виходу з дилеми трубопроводу "Північний потік–2" у Вашингтоні. Втім, як зазначається, "під час конструктивної зустрічі вони все ж не змогли вирішити конфлікт". 

За даними видання, німці висунули концепцію, яка спрямована зробити допомогу Берліна Києву більш помітною. Тепер вона має бути доопрацьована й узгоджена, а потім послужить основою для зустрічі Байдена і Меркель.

Зокрема, плани передбачають перетворення України на експортера водню. "Якщо континент хоче досягти своїх кліматичних цілей, терміново потрібен водень як енергоносій в Європі. Ідея полягає в тому, щоб переобладнати для цього існуючу мережу газопроводів. Але для цього потрібні значні інвестиції в поновлювані джерела енергії, особливо у вітроенергетику, щоб український водень можна було виробляти без шкоди для клімату. Для цього Україні знадобиться допомога", — йдеться у матеріалі німецького видання.

Зазначається, що Меркель і Байден зможуть обмінятися ідеями з цього питання вже в пʼятницю, 11 червня, на зустрічі G7 в Корнуоллі (Велика Британія). Також очікується двостороння дискусія на полях саміту. Втім, як констатує видання, для врегулювання спору по трубопроводу "Північний потік-2" буде занадто мало часу.

Раніше повідомлялося, що канцлер ФРН Ангела Меркель готує візит до Вашингтона для вирішення спору з урядом США з приводу газопроводу "Північний потік-2".

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua