• USD 26.8
  • EUR 31.9
  • GBP 37.4
Спецпроєкти

Меркель заявила про можливе розширення ЄС

Канцлер Німеччини Ангела Меркель вважає, що шість західнобалканських держав "в силу геополітичних причин" в майбутньому стануть членами Європейського союзу

Ангела Меркель
Ангела Меркель / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в повідомленні DW, передає "ДС".

"Стимулювання цього процесу (підготовки вступу західнобалканських країн в ЄС, — "ДС") відповідає споконвічним інтересам Європейського Союзу", — заявила глава німецького уряду в понеділок, 5 липня, за підсумками конференції на тему Західних Балкан, що пройшла в онлайн-форматі під головуванням ФРН.

Судячи з усього, цими словами Меркель натякала на посилення впливу в регіоні Росії і Китаю, зазначає агентство Reuters. Зміцнення регіонального співробітництва, яке ведеться з 2014 року в рамках так званого "Берлінського процесу", вже принесло перші плоди — наприклад, угода про скасування роумінгу в регіоні Західних Балкан, підготовлене за підтримки Єврокомісії та набрало чинності 1 липня 2021 року.

У конференції 5 липня брали участь глави урядів Сербії, Албанії, Республіки Північна Македонія, Боснії і Герцеговини, Чорногорії та Косова, а також голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн.

Коментуючи позиції окремих країн-членів ЄС щодо перспектив вступу західнобалканських держав до Євросоюзу, Меркель нагадала, президент Франції Еммануель Макрон "абсолютно чітко" висловився за цей крок. Зі свого боку, Болгарія і Нідерланди ставляться до подібного рішення більш стримано. У Німеччині також в окремих випадках предʼявляються дуже високі вимоги до західнобалканських держав, резюмувала канцлерка ФРН.

Як повідомляла "ДС", Україна хоче вступити до Європейського союзу протягом найближчих 5-10 років, але для цього потрібен прогрес у ключових реформах.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua