• USD 26.5
  • EUR 31.1
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

Мей "наїхала" на Путіна на полях G20 з-за України

Реклама на dsnews.ua
Прем'єр-міністр Великобританії Тереза Мей повідомила президенту РФ Володимиру Путіну на полях G20, що дії Росії в Україні викликають у британської сторони глибоке занепокоєння

Про це йдеться в заяві, розміщеній на сайті британського уряду, передає "ДС".

"Вона (Мей - ред.) сказала, що дії Росії в Україні викликають глибоку стурбованість і що для досягнення якого-небудь прогресу необхідно, щоб відбулися деескалація в конфлікті та звільнення 24 українських військовослужбовців, чиї судна були насильно захоплені в Чорному морі", - йдеться в заяві.

Крім того, повідомляється, що лідери обговорили отруєння Сергія і Юлії Скрипалів у Солсбері.

"Прем'єр-міністр заявила, що використання смертоносного нервово-паралітичної речовини на вулицях Солсбері є частиною більш широкої моделі неприпустимого поведінки і є дійсно нікчемним актом, який призвів до загибелі британського громадянина Дон Стерджесс", - йдеться в заяві.

Зазначається, що у Великобританії "є неспростовні докази того, що Росія стояла за атакою - на основі копітких розслідувань та співпраці з нашими союзниками".

Як повідомляла "ДС", 4 березня 2018 року колишнього співробітника російського ГРУ Скрипаля і його дочку Юлію отруїли в британському місті Солсбері. Слідство прийшло до висновку, що вони були отруєні нервово-паралітичним речовиною типу "Новачок", розробленим в СРСР. У 2006 році Скрипаль був засуджений в Росії до 13 років позбавлення волі за шпигунство на користь британської розвідки. В 2010 році він отримав притулок у Великобританії в рамках обміну шпигунами між США і РФ.

Ситуація навколо отруєння Скрипалів призвела до дипломатичного конфлікту між Британією і РФ. Лондон офіційно звинуватив Москву в причетності до отруєння Скрипаля, його дочки і поліцейського.Організацією по забороні хімічної зброї підтверджені висновки Великобританії по застосуванню токсичної хімічної речовини в Солсбері.

Після цієї заяви "туристи" Петров і Боширов дали інтерв'ю російській пропагандистке Маргарита Симоньян.

    Реклама на dsnews.ua