• USD 39.4
  • EUR 42.8
  • GBP 49.9
Спецпроєкти

"Ми не Amazon" та вдячність: Міністр оборони Британії заявив, що його слова перекрутили

Міністр оборони Великої Британії Бен Воллес і надалі підтримуватиме Україну, а його фраза про невдячність офіційного Києва за допомогу була викривлена

atlanticcouncil.org
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні Воллеса у Facebook, передає "ДС".

"Мої коментарі про те, як найкраще підтримати Україну, викликали неабияку зацікавленість, а деякі з них були перекручені", — сказав міністр.

За його словами, він людина, яка була в авангарді мобілізації підтримки України. Він обговорював виклики, які можуть виникнути під час роботи над постачанням Україні тієї зброї, яка допоможе їй перемогти.

"Я говорив про необхідність для України іноді визнавати, що в багатьох країнах і в деяких парламентах немає такої сильної підтримки, яка є у Великій Британії", — пише міністр.

Воллес підкреслив, що йому пощастило, що населення Великої Британії та всі партії в парламенті підтримують зусилля з надання допомоги Україні. Рейтинги підтримки України в Британії є одними з найвищих у Європі - понад 70%

Міністр зазначив, що його коментарі намагалися відобразити те, що важливо говорити не тільки між собою (маються на увазі уряди країн — ред.), а й зі звичайними людьми, яких ще треба переконати в необхідності поставок зброї Україні.

Коментарі щодо "Amazon" були зроблені торік і мали на меті підкреслити, що відносини Великої Британії з Україною не є "трансакційними", а скоріше "партнерськими".

Воллес сказав, що особисто продовжуватиме підтримувати Україну до кінця, стільки, скільки буде потрібно.

Але він додав, що національні парламенти часто мають конкуруючі потреби, і Україні та Великій Британії потрібно продовжувати заохочувати цю сильну підтримку, використовуючи факти і дружбу.

Як повідомляла "ДС", міністр оборони Великої Британії Бен Воллес на саміті НАТО закликав Україну висловлювати більше подяки партнерам за надану військову підтримку замість того, щоб постійно ставити вимоги щодо розблокування нових видів озброєнь.

Президент Володимир Зеленський у відповідь запевнив, що Україна дуже вдячна Великій Британії та її народу за підтримку. Зеленський, зокрема, заявив наступне: "Я просто не знаю, що він (Воллес, — "ДС") має на увазі, як ще нам треба подякувати. Нехай він напише мені… Можемо вранці прокидатися і дякувати міністру особисто".

13 липня прем’єр Великої Британії Ріші Сунак заявив, що президент України Володимир Зеленський неодноразово висловлював подяку йому та британському народу за надану військову допомогу.

Глава МЗС Фінляндії Еліна Валтонен розкритикувала заяви міністра оборони Великої Британії Бена Воллеса на саміті НАТО про те, що Україна продемонструвала "невдячність" за підтримку Заходу, наголосивши, що не слід розглядати допомогу Києву як благодійність.

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба сказав, що заява Воллеса про недостатню подяку з боку українців була прикрим непорозумінням.

Секретар Ради національної безпеки та оборони Олексій Данілов вважає "емоційним" висловлювання Воллеса та пропонує не надавати їм великої уваги.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua