• USD 28
  • EUR 33.2
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

МЗС Білорусі виганяє польського консула через "проклятих солдатів"

Міністерство закордонних справ Білорусі 9 березня викликало тимчасового повіреного у справах Польщі в Білорусі Мартіна Войцеховського

Мінськ
Мінськ
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в повідомленні МЗС Білорусі, передає "ДС".

"Польській стороні було вручено ноту, в якій консулу Генерального консульства Республіки Польща в Бресті Єжи Тімофеюку запропоновано покинути територію Республіки Білорусь", — йдеться в повідомленні.

Мартіну Войцеховському "був заявлений рішучий протест" у зв'язку з участю консула Тімофеюка в неофіційному заході, присвяченому "дня проклятих солдатів" (повоєнний антикомуністичний партизанський рух — ред.), що відбувся 28 лютого 2021 року у Бресті за участю представників пов'язаних з Польщею неурядових та молодіжних організацій.

"Принципова і послідовна позиція білоруської сторони щодо "проклятих солдатів" і їх типових представників — "банди Бурого" — залишається незмінною і неодноразово доводилася до польської сторони. Абсолютно неприйнятні для нас героїзація військових злочинців, цинічне виправдання геноциду білоруського народу, грубі порушення зобов'язань польської сторони щодо недопущення героїзації нацизму", — мовиться в заяві МЗС Білорусі.

На думку міністерства, участю в цьому заході польський представник "грубо порушив норми міжнародного права, зокрема — Віденську конвенцію про консульські зносини".

Як писала "ДС", на міжнародний музичний конкурс "Євробачення" з Білорусі поїде скандальна група "Галаси ЗМеста" з Барановичів.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua