• USD 28.3
  • EUR 33.4
  • GBP 37
Спецпроєкти

МЗС РФ стверджує, що Євросоюз "лізе" у внутрішні справи Білорусі

Реклама на dsnews.ua

У МЗС Росії назвали запрошення колишньої кандидатки в президенти Білорусі Світлани Тихановської в Брюссель на засідання міністрів закордонних справ Європейського союзу заграванням і втручанням у внутрішні справи Республіки Білорусь

Про це заявила офіційна представниця Міністерства закордонних справ Росії Марія Захарова, передає "ДС" з посиланням на сайт МЗС РФ.

"Загравання ЄСівських мінінсправ з самопризначеним представником білоруської опозиції і запрошення її до Брюсселя "для спілкування" - складова частина сценарію втручання у внутрішні справи Білорусі.

Це — пряме порушення основоположних норм Статуту ООН і принципів Гельсінського Заключного акту НБСЄ, ювілеї яких міжнародне співтовариство відзначає в цьому році.

Прикриваючись удаваною турботою про громадян Білорусі, Євросоюз, по суті, сам намагається вирішувати за них, як їм жити", — зазначила Захарова.

"В цілому бачимо, що неповага об'єктивних внутрішньополітичних реалій, нестримна підтримка опозиційних сил, аж до визнання "самозванців" окремими країнами-членами ЄС, яких в Брюсселі не в змозі "приструнити", ставка на зміну чинної влади шляхом санкцій, тиску і пропаганди все більше закріплюються у зовнішньополітичному арсеналі Євросоюзу. Білорусь, на жаль, не є в цьому плані єдиним прикладом.

Закликаємо Євросоюз переглянути даний курс, який веде до ерозії міжнародно-правового фундаменту світопорядку, а у випадку з Білоруссю — перешкоджає нормалізації в країні", — додала вона.

Захарова також заявила, що якщо ЄС введе санкції проти Білорусі, то підуть "заходи у відповідь".

"Наша позиція щодо застосовуваного Євросоюзом санкцій інструментарію добре відома. Він нелегітимний з точки зору міжнародного права, являє собою неприпустиме втручання у внутрішні справи. А в контексті ситуації в Білорусі суперечить меті відновлення стабільності, налагодження діалогу, запуску конституційного процесу, ослаблення напруженості, про що так багато говорили представники ЄС.

У наявності спроби "розгойдувати човен", і в Брюсселі не повинні дивуватися тому, що відповідні заходи будуть", — підкреслила офіційний представник МЗС РФ.

Нагадаємо, раніше один з лідерів білоруської опозиції Світлана Тихановська заявила, що ситуація з репресіями щодо протестуючих проти режиму де-факто президента країни Олександра Лукашенко вимагає негайного міжнародного втручання.

    Реклама на dsnews.ua