• USD 27.2
  • EUR 32.4
  • GBP 37.9
Спецпроєкти

Мін'юст Польщі має намір заборонити соцмережам блокувати користувачів

Реклама на dsnews.ua

Міністерство юстиції Польщі готує законопроєкт, яким буде заборонено адміністраторам вебсайтів соціальних мереж видаляти повідомлення користувачів і блокувати їхні акаунти

У міністерстві стверджують, що останнім часом все частіше можна спостерігати надмірне втручання в контент, який публікується в соцмережах, інформує "ДС".

"Жертвами ідеологічної цензури часто стають представники різних польських рухів, чий онлайн-контент видаляється або блокується", — сказав міністр юстиції Збігнев Зьобро, слова якого наводить "Європейська правда".

"Час в Польщі прийняти постанови, спрямовані на захист свободи слова в інтернеті від посягань з боку великих корпорацій", — пояснив державний секретар Міністерства юстиції Себастьян Калета, який розробляє законопроєкт.

Відповідно до законопроєкту, адміністрація вебсайтів соціальних мереж не має права видаляти повідомлення або блокувати дії користувачів, якщо контент, представлений в якості основи для прийняття рішення, не порушує польське законодавство.

Законопроєкт передбачає, що користувач отримає право подати скаргу на адміністрацію соціальної мережі, якщо відповідь виявиться незадовільною або якщо адміністратори сайту не дадуть відповіді на скаргу протягом 48 годин.

Міністерство порівняло свій законопроєкт з рішеннями інших країн, таких як Німеччина і Франція, зазначивши, однак, що вони проваджені протилежними мотивами. "Ці країни роблять акцент на швидкому видаленні контенту, який вважається таким, що порушує закон, замість захисту свободи слова. Їх постанови, таким чином, репресивні", — написали в Міністерстві юстиції в обґрунтування законопроєкту.

Не виключено, що такий законопроєкт є реакцією на останнє рішення відомих соціальних мереж, включаючи Twitter, Facebook і Instagram, а також відеохостингу Youtube заблокувати сторінки президента США Дональда Трампа.

    Реклама на dsnews.ua