• USD 28
  • EUR 33.7
  • GBP 39.1
Спецпроєкти

Мін'юст США взявся за фінанси сина Байдена, в тому числі і з України

Реклама на dsnews.ua

Міністерство юстиції США запросило інформацію про організації, пов'язані з фінансовими операціями Хантера Байдена, сина переможця виборів президента США і колишнього віцепрезидента Джо Байдена

Про це повідомило джерело АР, знайоме з ходом податкового розслідування американського Мін'юсту щодо Хантера Байдена, передає "ДС" з посиланням на "Громадське".

Американське міністерство вимагає інформацію, що стосується більш 20 організацій, пов'язаних з фінансовими справами Байдена-молодшого. Серед них — українська енергетична компанія Burisma.

Прокурори США перевіряють фінансові та міжнародні ділові операції Хантера Байдена. Ще не відомо, чи є його робота в Burisma головною частиною федерального розслідування, або ж прокуратура просто шукає інформацію про всі його джерела доходу протягом останніх років.

Крім зв'язків з Україною, Мін'юст США просить інформацію про зв'язок Хантера Байдена з Китаєм та інші фінансові операції.

Сам Хантер Байден 9 грудня повідомив про початок розслідування прокуратурою США в Делавері його податкових операцій. За його словами, він знаходиться під слідством у справі про сплату податків.

Довідка. Син Джо Байдена Хантер в 2014 році став одним з членів Наглядової ради компанії Burisma, пов'язаної з одіозним ексміністром екології України, бізнесменом Миколою Злочевським. За часів керування ГПУ Віктором Шокіним компанія стала об'єктом кількох кримінальних проваджень.

У січні 2017 року компанія Burisma заявила про закриття в Україні всіх процесуальних і судових дій щодо президента цієї групи Злочевського і операційних компаній, що входять до складу Burisma Group. У вересні 2019 року колишній генеральний прокурор України Юрій Луценко заявив, що розслідування щодо Джозефа Байдена або його сина Хантера Байдена мають проводитися в США, а в Україні немає правових підстав для цього.

    Реклама на dsnews.ua