• USD 27.6
  • EUR 33.4
  • GBP 38.8
Спецпроєкти

Мінімум 376 військових РФ заразилися коронавірусом на репетиції параду 9 травня

Реклама на dsnews.ua
Мінімум 376 російських військових заразилися коронавирусной інфекцією на репетиції параду 9 травня

Про це йдеться в розслідуванні видання "Проект", передає "ДС".

Журналісти звернули увагу, що Міноборони вперше відзвітувало про перших хворих Covid-19 16 квітня - в день, коли президент РФ Володимир Путін заявив про перенесення параду на Червоній площі, а на полігоні "Алабіно" пройшла остання репетиція.

ЗМІ зазначає, що остання репетиція на полігоні "Алабіно" пройшла 16 квітня, а в Москві і Підмосков'ї на той момент вже більше двох тижнів діяли обмежувальні заходи із-за епідемії. Репетиції проходили три рази на тиждень з кінця березня.

"Проектом" вдалося поговорити лише з учасниками репетицій і їх знайомими з шести частин, інститутів і училищ, з більш ніж 40. У параді повинні були приймати участь близько 15 тисяч осіб, скільки з них брали участь у репетиціях, невідомо. Журналісти з'ясували, що як мінімум 376 військових заразилися коронавірусом на репетиції параду: 90 курсантів і 16 офіцерів Суворовського училища в Твері, 100 курсантів і 20 офіцерів Нахімовського училища, 50 курсантів Військово-музичного училища імені Халілова і близько 100 військовослужбовців Військового університету Міноборони. Хворі є і у Преображенському полку, і у Військово-повітряної академії імені Жуковського і Гагаріна, зі слів батьків курсантів, мова йде про "масові зараження".

Під час репетицій в підмосковному Алабіно "носіння масок було вибірковим": деякі їх шили самі, в інших їх взагалі не було.

Учні Тверського суворовського училища розповіли, що після початку тренувань в підмосковному Краснознаменськ у п'яти курсантів одночасно піднялася температура і пропало нюх: їх ізолювали, але вони перетиналися з іншими військовослужбовцями під час прийому їжі. Після закінчення репетицій з кашлем і високою температурою в санчастину училища звернулися ще 15 осіб.

"Потім нас посадили в кімнату і почали розповідати про те, що ми сьогодні будемо робити, якісь організаційні моменти. І побіжно, між рядків, кажуть, що прийшли перші результати аналізів - і з 15 чоловік аналіз позитивний у всіх 15", - розповів журналістам курсант Тверського суворовського училища, який побажав залишитися анонімом.

    Реклама на dsnews.ua